Čilić pobjednik ATP turnira u Istanbulu

Napisano 07.05.2017. 23:34

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je na ATP turniru u Istanbulu, savladavši prvog nositelja, Kanađanina Miloša Raonića sa 7-6 (3), 6-3 nakon dva sata igre.

Za Čilića je ovo 17. turnirski naslov u karijeri. Bio je ovo treći međusobni ogled Čilića i Raonića i druga pobjeda hrvatskog igrača, prenosi Fena.

U prvom setu niti jedan igrač nije gubio svoj početni udarac iako su obojica imala prilike. U "tie-breaku" u prvih pet poena niti jedan igrač nije uspijevao osvojiti poen na svoj servis, a iz te situacije s prednosti od 3-2 izašao je Čilić koji je potom osvojio i sljedeća tri poena osiguravši tako četiri set-lopte.

Nakon što u drugoj igri drugog seta nije uspio ostvariti "break" iako je imao tri "break-lopte", Raonić je na svaku pogodio odličan prvi servis, Čilić je jedini "break" u meču ostvario u četvrtoj igri. Nakon što je Čilić poveo sa 4-1, do kraja meča više nije bilo prilika za oduzimanje servisa.

Čilić je susret okončao asom na svoju drugu meč-loptu.