Monte Carlo: Čilić u tri seta prošao Andrejeva

Napisano 13.04.2010. 16:18

Nakon dva sata i 51 minute igre Marin Čilić porazio je Igora Andrejeva u drugom kolu ATP Masters turnira u Monte Carlu. Uz dosta muke Međugorac je slavio sa 6:7, 6:1 i 6:4. Čilić je tako u petom međusobnom dvoboju protiv Andrejeva stigao do četvrte pobjede.

U prvom setu Andrejev je bio znatno agresivniji, stalno je stiskao Čilićev servis da bi kod 2:2 došao do breaka. Čilić je rezultat poravnao kod 4:4, da bi u sljedeća dva gema opet dolazilo do obrata na početnim udarcima za 5:5 i tie-break. Andrejev je Čilića ostavio na četiri osvojena poena i poveo s 1-0.

Probuđeni četvrti nositelj dominirao je u drugom setu, u kojem je čak tri puta oduzimao servis Rusu za 6:1.

Rezultatska neizvjesnost vratila u trećem setu. Andrejev je kod 3:3 napravio break, ali se Marin trgnuo, izgubljeno odmah nadoknadio i serijom od devet posljednjih poena izborio treće kolo.