Poraz nogometaša Sarajeva na Pecari

Napisano 18.02.2018. 23:18

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su večeras na "Pecari" ekipu Sarajeva sa 2:1 u posljednjem susretu 19. kola Premijer lige BiH.

Širokobriježani su do pobjede u derbiju kola došli nakon preokreta, golovima Menala i Ćorića.

Sarajevo je povelo u 64. minuti golom Emira Halilovića, ali je radost gostiju trajala samo tri minute. Naime, Luka Menalo je u 67. minuti pogodio za izjednačenje, a pogodak za preokret i pobjedu Širokog postigao je Josip Ćorić u 81. Minuti, prenosi Fena.

Široki Brijeg je tako došao do 12. pobjede zahvaljujući kojoj se izdvojio na trećem mjestu s tri boda prednosti nad današnjim rivalom.

U prvom meču dana Radnik je u Bijeljini pobijedio ekipu Borca sa 3:0 i ubilježio važan trijumf nad direktnim rivalom za plasman u Ligu za prvaka.

Radnik je poveo u 10. minuti golom Dine Besirovića, a sedam minuta kasnije Irfan Hadžić je pogodio iz teške pozicije za 2:0. Konačan rezultat 3:0 postavio je Vladimir Bradonjić u 87. minuti, nekoliko minuta nakon što je ušao u igru.

Ostali susreti 19. kola odigrani su u subotu, a izdvajaju se pobjede vodećeg dvojca Željezničara i Zrinjskog.