Rezultati 18. kola Premijer lige BiH

Napisano 18.03.2010. 15:21

Zrinjski je u okviru 18. kola Premier lige u nogometu, pogodcima Mate Dragićevića u 19. minuti, te Krešimira Kordića u 76. minuti na Gradskom stadionu u Istočnom sarajevu svladao domaćina ekipu Slavije. Ova pobjeda je, zasada, Mostarce približila na 4 boda od prvoplasiranog banjalučkog Borca.

\\\"\\\"Nogometaši Zrinjskog, Laktaša, Travnika, Veleža i Slobode ostvarili su pobjede u 18. kolu Premijer lige BiH. U gostima su slavili Zrinjski i Laktaši, dok su igrači Travnika, Veleža i Slobode došli do minimalnih pobjeda na svom terenu. Jedini remi zabilježen je u Prijedoru između Rudara i Širokog Brijega.

Zrinjski je u Lukavici savladao Slaviju sa 2:0. Strijelci su bili Dragičević u 19. i Kordić u 76. minuti.

Veliko iznenađenje priredili su Laktaši, koji su slavili u gostima protiv Modriče sa 2:0. Gosti su došli u vodstvo u 63. minuti preko Grujića, a konačnih 2:0 postavio je Mikić u 68. minuti iz penala.

\\\"\\\"

Travnik je s minimalnih 1:0 pobijedio Olimpika, a strijelac je bio Brkić u 41. minuti. Istim rezultatom Velež je pobijedio Sarajeva. Jedini pogodak postigao je Čolić u 4. minuti, dok je Sloboda golom Miloševića u 76. minuti pobijedila Leotar sa 1:0.

U Prijedoru su Rudar i Široki Brijeg odigrali 1:1. Domaći su došli u vodstvo preko Dašića u 14. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Karoglan u 56. minuti.

Nogometaši Željezničara su u 18. kolu Premijer lige BiH večeras u Sarajevu pobijedili Zvijezdu iz Gradačca sa 2:0.

Golove su postigli Šimić u 20. i Bekrić u 81. minuti iz penala. Željezničaru je ovo bila treća pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva, zahvaljujući kojoj je došao na drugo mjesto na tablici.

Lider na tablici Premijer lige BiH banjalučki Borac pobijedio je Čelik sa 2:1. Gosti iz Zenice došli su u vodstvo u 19. minuti preko Jamaka, a izjednačio je Vukelja u 37. minuti. Isti igrač je u posljednjim trenutcima utakmice postigao drugi gol za pobjedu svog tima.