Široki na Pecari svladao Đetiće

Napisano 31.10.2010. 03:22

Široki je u ovoj utakmici pružio sjajnu igru. Cijelim tokom utakmice je naš predstavnik imao prednost, a u tri navrata i po osam poena razlike. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 37:29.

Početkom drugog dijela Širokobriježani su nastavili sa dobrom igrom. Sredinom treće četvrtine Široki je imao prednost od šesnaest poena pri rezultatu 49:33. Nakon toga je Budućnost imala seriju od šest koševa i smanjila rezultat na 49:39. U nastavku su gosti odigrali znatno bolje. Široki je teškom mukom održavao prednost. Četiri minute prije kraja utakmice, ekipa Budućnosti je zaostajala šest poena.

Naš predstavnik nikako nije uspijevao prelomiti igru u svoju korist i ući u mirnu završnicu, pa je dvije minute prije kraja Budućnost zaostajala samo četiri poena. Ipak, uprkos lošijoj završnici u odnosu na prvi i početak drugog dijela susreta, Širokobriježani su uspjeli zabilježiti drugu pobjedu i slaviti rezultatom 69:61.

Najefikasniji u redovima bh. prvaka bili su Grgat i Morović sa po 15 te Pilepić sa 13 poena, a kod Budućnosti Simonović sa 16 i Šćekić sa 15 poena.

Rezultati petog kola košarkaške NLB lige:

petak: Crvena zvezda - Zadar 76:89

subota: Široki TT Kabeli - Budućnost 69:61 Cedevita - Hemofarm 89:97 Radnički - Igokea 71:78 Nymburk - Krka 57:77

U nedjelju igraju: Union Olimpija - Partizan i Zagreb CO - Cibona.