Visoka pobjeda Širokog, Zrinjski izgubio kod Olimpica

Napisano 05.10.2010. 20:54

Danas je na stadionima u BiH odigrano odgođeno 9. kolo Premijer lige BiH, koje je zbog Općih izbora u BiH pomjereno sa termina iz proteklog vikenda na igranje svih utakmica danas.

Rezultati 9. kola Premijer lige su opet gurnuli u prvi plan domaćine, koji su osvojili 22 od 24 moguća boda u ovom kolu. Jedini bod u gostima u Gradačcu je izvuklo Sarajevo protiv domaćina Zvijezde.

Široki Brijeg je sa visokih 5:1 ispratio sa Pecare gostujuću momčad Drinu iz Zvornika, inače posljednjeplasirane ekipe u Premijer Ligi.
Zrinjski i dalje kiksa u gostima i nakon nove loše partije u gostima, pogotovo u drugom dijelu utakmice, je na Koševu od domaćina Olimpica ispraćen rezultatom 2:0.

Na Grbavici je Željezničar preokrenuo vodstvo Čelika iz 68' minute, kada je sa dva gola iz 72' i 81' minute upisao nova tri boda, koja ga ostavljaju u borbi za sami vrh tablice. Borac je pobjedom u Banjaluci nastavio pohod prema tituli, za koju je već sada najozbiljniji kandidat.