Zrinjski na krilima Bilbije svladao ekipu Viteza

Napisano 26.08.2017. 23:54

Nogometaši Zrinjskog i Mladosti ostvarili su pobjede u prvim mečevima šestog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, prenosi Fena.

Zrinjski je u gostima na krilima Nemanje Bilbije svladao ekipu Viteza s 3:2. Sva tri gola za ''Plemiće'' postigao je Bilbija, u 17, 62. i 72. minutu utakmice.

Strijelci za Vitez bili su Zukić u 45. i Bibić u 68. minutu susreta.

Mladost je na svom terenu u Doboju kod Kaknja deklasirala ekipu Radnika iz Bijeljine s 3:0.

Strijelci za domaći sastav bili su Amer Hiroš (24. minut), Haris Dilaver (83.) i Milivoje Lazić (87.).

Derbi susret igrat će se večeras od 20 sati na ''Grbavici'' gdje Željezničar dočekuje ekipu Širokog Brijega.

Jedan od derbija bit će odigran u nedjelju u Banjoj Luci, gdje Borac dočekuje Sarajevo, a zanimljiv susret očekuje se i u Zenici gdje se sastaju stari rivali Čelik i Sloboda, koji bilježe loše rezultate na početku sezone i nalaze se na dnu tabele.