Marketinška afera u Bosni i Hercegovini poznatija kao slučaj „Gibraltar“, teška desetine milijuna KM još uvijek je u istražnoj fazi. Osumnjičeni su uhićeni u listopadu 2014. godine, a mjere pritvora nisu određene jer je tada postupajuća državna tužiteljica Dragica Glušac na ročište došla nepripremljena i s dokaznim materijalom na engleskom i slovenskom jeziku, te sutkinja Minka Kreho nije mogla odrediti mjeru pritvora.
Zapravo rade po statutu koji su sami napisali, odnosno njihova uprava, a kojeg nije usvojio Parlament Federacije, kao osnivač. Tri godine nemaju Upravni odbor, a sadašnjem generalnom direktoru mandat je istekao prije dvije godine. I kad tražite da se uvede zakonitost u radu Federalne televizije, prigovaraju vam kako ugrožavate neovisnost medija, kazao je Čavara.
Glavni cilj projekta jest razvijanje prepoznatljive turističke ponude – povijesne rute rimske ceste, kako bi se poboljšala konkurentnost lokalnog turizma prekograničnog područja na temelju zajedničke kulturne i prirodne baštine.
Potpredsjednik Republike Srpske Josip Jerković i ministar za izbjeglice i raseljena lica Srpske Davor Čordaš posjetili su danas u Doboju rimokatolički župni ured Presvetog Srca Isusova, gdje su sa župnikom Perom Iljkićem razgovarali o položaju Hrvata na području Doboja.
Ako će federalni ministar za pitanja branitelja i invalida Domovinskog rata Salko Bukvarević ostati dosljedan i poštovati vlastitu izrečenu izjavu da u federalnom ministarstvu branitelja neće biti formirane dvije uprave od kojih bi jedna skrbila za bojovnike HVO, a druga za borce Armije RBiH, onda treba prihvatiti i činjenicu da je jedan organizator otpora, a to je širokobriješka 'Poskok bojna'.
U MUP-u HNŽ-a kazali su da se i policija bori protiv ove pošasti i kako su svjesni problema kockanja mladih, bilo iz viših razreda osnovne ili iz srednje škole.
Direktor Federalnog fonda za pomoć nastradalim područjima od prirodne nesreće na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine Jasmin Jaganjac danas je u Žepču s načelnikom te općine Matom Zovkom razgovarao o poduzetim aktivnostima na sanaciji i izgradnji stambenih objekata stradalih u prošlogodišnjim katastrofalnim poplavama, poduzetim infrastrukturnim radovima i nastavku suradnje.
Na sastancima koje smo koje smo imali u Sarajevu i Mostaru, predstavnicima oko 50 udruženja i udruga jasno sam rekao da se ne slažem s tim (da se Ministarstvo branitelja podjeli na uprave za branitelje i borce) i da to pitanje treba ostaviti po strani. Cilj mi je, koliko god je to moguće, politiku istjerati iz Ministarstva za braniteljska pitanja FBiH. Moji pomoćnici i ja radit ćemo u skladu sa zakonom i za sve pripadnike braniteljskih populacija.
Osim tragova neposrednoga zločina, na osnovi kojih će policajci pokušati identificirati izvršitelje, policijski istražitelji ovih će dana sastavljati niz analiza moguće pozadine brutalnoga ubojstva Vinka Žuljevića Klice. Zbog razgranatosti njegovih poznanstava te različitih poslova s kojima je Žuljević bio povezan, a koji su se protezali preko čitave Europe, posao istražitelja jako je otežan.
Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) primila je informaciju od Obavještajno-sigurnosne agencije BiH o mogućem novom terorističkom napadu na području BiH i u tijeku je njena provjera, rečeno je danas za Srnu u SIPA-i.
Petir se zalaže za europski put BiH za što će nužno trebati provesti reforme. Ne samo gospodarske, već i političke što podrazumijeva i ustavne promjene kako bi se postigla jednakopravnost triju konstitutivnih naroda, što danas nažalost nije slučaj.
Osvrćući se na sve snažniji islamizam (vehabizam, selefizam), američki vojni obavještajci u analizi ističu kako visoki politički i vjerski čelnici Bošnjaka održavaju bliske veze s Muslimanskim bratstvom i islamskim teroristima, uključujući i Al-Qa’idu i dužnosnike Irana. Često se, navode, poziva na uvođenje šerijata te ističe kako “ključni bošnjački čelnici dijele nostalgiju prema Otomanskom carstvu, islamskom kalifatu, Organizaciji za islamsku suradnju (OIC) i turskoj vlasti, čemu se oštro protive Hrvati i Srbi u BiH”.
U organizaciji Koordinacije braniteljskih udruga Hercegbosanske županije u Donjem Malovanu kod Kupresa u subotu je otkriven spomenik Ivici Opačku, prvom palom hrvatskom branitelju na kupreškoj bojišnici.
Sedamnaesta je godišnjica smrti Gojka Šuška, ministra obrane RH, čovjeka za kojeg su govorili da „nije bio čovjek od velikih riječi ali je bio čovjek od riječi“.
Nogometna legenda Jadran Topić u proljeće 1992. godine bio je predsjednik HVO-a općine Mostar. No, imao je i dodatnu odgovornost. Tadašnji predsjednik Hrvatske zajednice Herceg Bosne Mate Boban mu je rekao da donese jednu tešku odluku. “Od predsjednika Bobana sam dobio nalog da po mojoj odluci, ako treba, napustimo Mostar”, navodi Topić.