Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9892
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Predložen pritvor za uhićene u akciji "Pelegrino“

Tužitelj Odjela III Tužiteljstva BiH uputio je prema Sudu BiH prijedlog za određivanje pritvora za četiri osobe, osumnjičene za kaznena djela organizirani kriminal, zloupotreba položaja ili ovlaštenja i iznuda.
Osumnjičene osobe za koje je zatražen pritvor lišene su slobode 26. veljače od ovlaštenih policijskih službenika Državne agencije za istrage i zaštitu-SIPA, nakon čega su u zakonskom roku predane Tužiteljstvu BiH.
U ovom predmetu provedena je detaljna istraga kojom je utvrđeno da se radi o vrlo sofisticiranim oblicima korupcije i zloupotrebe službenog položaja.
Tužiteljstvo BiH će u ovom predmetu pokrenuti financijsku istragu, sa ciljem otkrivanja ukupne nezakonito ostvarene imovinske koristi, da bi se mogao oduzeti sav nezakonito stečeni novac i imovina.
Također, Tužiteljstvo BiH nastavlja istragu u ovom predmetu, kako bi se otkrile sve osobe koje su uključene u ove nezakonite aktivnosti međunarodnog karaktera, zbog iznuđivanja novca od stranih državljana, najviše državljana Republike Italije koji borave i rade na području Hercegovine i Međugorja.
Na zahtjev Službe za poslove sa strancima BiH, Tužiteljstvo BiH će dostaviti dokumentaciju koja je zatražena zbog pokretanja suspenzije osumnjičenih koji su na određenim pozicijama u Službi za poslove sa strancima (SPS) BiH.
Nakon ispitivanja osumnjičenih, postupajući tužitelj je prema Sudu BiH uputio prijedlog za određivanje mjere pritvora iz razloga opisanih u članu 132. stavu 1. točkama a), b) i c) ZKP-a BiH. Mjera pritvora predložena je zbog opasnosti od bjekstva osumnjičenih, kao i zbog opasnosti da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogli ometati kaznenih postupak utjecanjem na svjedoke i sudionike te da bi mogli ponoviti isto kazneno djelo koje im se stavlja na teret.
Prijedlog za određivanje mjere pritvora upućen je Sudu BiH, a Tužiteljstvo BiH nastavlja istragu u ovom predmetu sa ciljem podizanja optužnice.
Tužiteljstvo BiH, zajedno s policijskim agencijama i agencijama za provođenje zakona u Bosni i Hercegovini i regiji, nastavlja odlučne aktivnosti na otkrivanju i procesuiranju kaznenih djela korupcije i oduzimanja nezakonito stečene imovinske koristi, priopćeno je iz Tužiteljstva BiH.
Bljesak
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara