Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 10015
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Dva HDZ-a odlučila bojkotirati proslavu Dana općine Busovača

BUSOVAČA - Zbog negiranja volje hrvatskoga naroda
Dva HDZ-a odlučila bojkotirati proslavu Dana općine Busovača
■ Stranke platforme odlučile su Hrvate eliminirati iz političkog života
■ Ne smeta njemu što je HDZ najjača parlamentarna stranka u SBŽ-u i kao takva bi trebala dobiti mandat za sastavljanje Vlade
■ Trenutačno nema pozitivnog ozračja za bilo kakve svečanosti
■ U idućem razdoblju očekuju iznalaženje političkog rješenja u SB županiji
■ Političkih kao ni općih uvjeta za održavanje svečane sjednice Općinskoga vijeća Busovače koji se slavi 16. kolovoza - nema
Političkih kao ni općih uvjeta za održavanje svečane sjednice Općinskog vijeća Busovača u povodu Dana općine koji se slavi 16. kolovoza, nema. Takav su zaključak donijeli članovi općinskih odbora HDZ-a BiH i HDZ-a 1990 u Busovači. Kao razlog navode negiranje izborne volje hrvatskog naroda od stranaka potpisnica platforme.
Eliminira Hrvate
„Načelnik općine Busovača Asim Mekić je kao visokopozicionirani dužnosnik SDA aktivni sudionik izbornih manipulacija u kojima se zanemaruje izborna volja cijelog jednog konstitutivnog naroda. Ne smeta njemu što je HDZ najjača parlamentarna stranka u Srednjobosanskoj županiji i kao takva bi trebala dobiti mandat za sastavljanje Vlade. Velikobošnjačka koalicija, koju čine SDA i SDP, odlučila je Hrvate eliminirati iz političkog života“, stoji u zaključku sa sastanka dva HDZ-a u Busovači. Takva politika SDA i SDP-a, kojima su se pridružile još dvije bošnjačke stranke Stranka za BiH i Savez za bolju budućnost te Lijanovićevi zastupnici, smatraju članovi HDZ-a, narušava međusobne odnose i povjerenje među Hrvatima i Bošnjacima.
„Vrijeme je pokazalo da je to politički kratkovidno te riskantno. Jer oni koji izbornim manipulacijama u nacionalno složenoj državi kakva je BiH pokušavaju zanemariti izbornu volju cijelog jednog konstitutivnog naroda, pokazuju da iz povijesti nisu naučili ništa“, priopćili su iz HDZ-a BiH i HDZ-a 1990 te naglasili kako u idućem razdoblju očekuju iznalaženje političkog rješenja pod nazivom „zajedništvo bez ugrožavanja“, što znači formiranje vlasti bez separatizma, unitarizma, centralizacije i majorizacije.
Nastavit će raditi
Vijećnici dva HDZ-a u Općinskom vijeću Busovače kažu kako će sudjelovati u radu redovitih sjednica ovog tijela, odnosno da će svoj posao nastaviti raditi savjesno i odgovorno, ali i napominju kako trenutačno nema pozitivnog ozračja za bilo kakve svečanosti, pa tako ni održavanje svečane sjednice Općinskoga vijeća Busovače u povodu Dana općine koji se, nakon rata, slavi 16. kolovoza u spomen na prvi pisani trag o postojanju Busovače, koji datira iz 1371. godine.
| VL | HB.org |
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka

























































Kontaktirajte nas
Nema komentara