Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9903
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Kraljevskom gradu vraćena kruna

Završeni radovi na jajačkom vodopadu
Kraljevskom gradu vraćena kruna
Vodopad je unikatni turistički brend BiH, kazala ministrica Đurić
U Jajcu je jučer svečanošću obilježen završetak sanacije vodopada, koji spada u 12 najljepših u svijetu. U posljednjih nekoliko godina ovaj biser prirode, koji je nekada bio i simbol Jugoslavije, pretrpio je određena oštećenja koja su zahtijevala njegovu sanaciju, urađenu u trećoj fazi rekonstrukcije korita Plive.
Jučerašnjoj ceremoniji nazočila je i federalna ministrica okoliša i turizma Branka Đurić, koja je kazala da je jajački vodopad unikatni turistički brend BiH. Ona je napomenula da je Ministarstvo na čijem je čelu za tri faze sanacije Plive izdvojilo 9,5 milijuna KM.
- Za narednu godinu planirali smo utrošiti oko 400.000 KM za uređenje okolice vodopada – kazala je Đurić.
Načelnik općine Jajce Nisvet Hrnjić rekao je da će vodopad u punom sjaju zasjati u 2012. godini.
No, Jajčani su, usprkos okončanju radova, razočarani visinom vodopada. Sada je vodopad visok 17 metara, što je za šest metara manje nego u periodu poslije rata.
| DA | HB.org |
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara