Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9877
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Lokomotiva za Europu i most između EU i CEFTA-e

“Podravka ima pola milijuna prodajnih mjesta, već ima iskustva u Europskoj uniji i može biti lokomotiva za EU”, kazao je Miroslav Vitković, predsjednik Gospodarske komore Koprivničko-križevačke županije, na tradicionalnoj Večeri Podravke upriličenoj u mostarskom hotelu Ero. Vitković je naglasio da podržava Sajam gospodarstva u Mostaru i dodao da je na ovaj sajam došlo 30-ak poduzetnika i obrtnika iz Koprivničko-križevačke županije.
Mogućnost ulaganja
Na početku ovog ugodnog druženja Marin Hrkać i Kruno Vitelj u ime Podravke uručili su prigodne darove Dalfini Bošnjak, direktorici Mostarskog sajma, i Željani Bevandi, glavnoj tajnici Gospodarske komore FBiH. - Hvala vam za sve ove godine potpore Mostarskom sajmu, postali ste dio nas - zahvalio je mostarski gradonačelnik Bešlić Podravkinoj upravi te vodećim ljudima Koprivničko-križevačke županije i njezine Gospodarske komore, naglasivši mogućnosti ulaganja gospodarstva RH u Hercegovini. Darko Koren, župan Koprivničko-križevačke županije, kazao je kako je po 12. put stigao na Mostarski sajam i isto toliko puta bio na ovim tradicionalnim večerima. Čestitao je Dalfini Bošnjak na uspješno organiziranom sajmu: - Sajam gospodarstva u Mostaru dostigao je standard koji bi poželio svatko tko organizira sajamske priredbe – naglasio je Koren i dodao kako je uvjeren će ovogodišnji mostarski sajam uroditi novim poslovnim susretima i ugovorima. Predsjednik Vanjskotrgovinske komore BiH Bruno Bojić zahvalio je upravi Podravke na tome što je prepoznala BiH kao prostor za širenje svoje djelatnosti, a Zvonimir Mršić, predsjednik Podravkine uprave, naglasio je potrebu da se gospodarstvo BiH što više poveže s gospodarstvom RH.
Most suradnje
- Podravka već nešto proizvodi u BiH i planiramo to povećati, otvoriti nova radna mjesta. EU je veliko tržište i imate tamo prijatelje kako biste bili uspješni – rekao je Mršić istaknuvši prepreke prema CEFTA-i ulaskom Hrvatske u Europsku uniju 1. srpnja te dodao: - Podravka može biti most između CEFTA-e i EU. S Vegetom se bolje jede, a s Podravkom se bolje živi! Na 16. tradicionalnoj Podravkinoj večeri bili su i dr. Dragan Čović, dr. Božo Ljubić, Borjana Krišto, Bariša Čolak i Vjekoslav Bevanda koji je zahvalio Podravci i Koprivničko-križevačkoj županiji na njihovoj privrženosti Sajmu gospodarstva u Mostaru. - Jedino kontinuitet daje rezultate – istaknuo je Bevanda.
vecernji.ba
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara