Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9877
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Nema novca: Više od 80 000 umirovljenika nije dobilo mirovinu

Više od 80.000 umirovljenika mirovine za ožujak će dobit sa zakašnjenjem od najmanje sedam dana, jer Federalnom zavodu za mirovinsko osiguranje (PIO/MIO) nedostaje još 20 posto novca za daljnju isplatu.
Potvrdio je to za "Dnevni avaz" Mehmedalija Rapa, potpredsjednik Saveza umirovljenika FBiH, koji je kazao da, zbog činjenice da se mirovine isplaćuju iz tekućih mjesečnih priliva, novca za isplatu svih mirovina nema.
- Kako nam je rečeno iz Fonda PIO/MIO, više od 20 posto umirovljenika neće dobiti svoj novac do kraja idućeg tjedna. Pare će im biti uplaćene ili podijeljene tek kada se potrebna sredstva prikupe, odnosno kad poduzeća uplate dugovanja, jer u Zavodu nema više novca - kazao je Rapa te dodao da je nedopustivo da isplata, za većinu mizernih mirovina, mjesecima traje više od 15 dana.
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara