Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9877
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Ni mjesec od imenovanja, Vlada FBiH već u krizi: I HDZ i DF zaprijetili bojkotom sjednica

Nije prošlo ni mjesec dana od imenovanja, a Vlada FBiH je zapala u duboku krizu. Naime, ministri iz HDZ-a BiH na današnjem su Kolegiju zaprijetili bojkotiranjem sjednica Vlade ukoliko na narednoj sjednici izvan snage ne bude stavljena Uredba kojom se regulira izbor članova nadzornih odbora u javnim poduzećima, javila je večeras Federalna televizija.
Prema važećoj uredbi, resorni ministri su nadležni za imenovanja članova nadzornih odbora u javnim poduzećima, dok HDZ insistira da o imenovanjima odlučuje Vlada.
Ministri iz DF-a smatraju da se stavljanjem izvan snage te uredbe, kojom se razvlašćuju ministarstva, krše važeći zakonski propisi i ukoliko ta uredba bude stavljena izvan snage, oni neće sudjelovati u daljnjem radu.
Premijer Fadil Novalić potvrdio je večeras za FTV da u Vladi postoje nesuglasice oko sporne uredbe. Upravo je to jedan od razloga što ovog tjedna neće biti održana sjednica Vlade.
HMS
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara