RSS
English

Web katalog

Najčitanije

Najčitanije zadnjih 7 dana

Najkomentiranije

Najbolje ocijenjeno

Statistika

Nož u vratima jasna je poruka: Ispreturane kuće hrvatskih povratnika u Grabovici

Napisano 28.12.2010. 02:15
Grabovica 2

Tijekom proteklog vikenda kada su katolici obilježavali blagdan Božić, u mjestu Grabovica koja se nalazi između Mostara i Jablanice dogodio se incident. Kako je rekao vlasnik jednog od dva objekta, Tomislav Raič, incident se dogodio tijekom proteklog vikenda kada je jedna ili više, za sada, nepoznatih osoba ispreturalo obiteljske kuće hrvatskih povratnika obitelji Raič, ostavivši na ulaznim vratima jedne od kuća zabijen nož.

"Ostavljeni zabijeni nož u vratima jasna je poruka povratnicima na ovom području. Svi znamo sta se desilo na Badnjak u mjestu Kostajnica kod Konjica, a ne mogu zamisliti što bi se desilo da je cijela obitelj bila ovdje za Badnjak, odnosno Božić", rekao je Tomislav. "Sa obitelji i prijateljima Božić smo dočekali u Mostaru. Da smo ostali ovdje, tko zna što bi bilo", naveo je Raič.

Kako je primjećeno osim uništavanja unutrašnjosti obiteljskih kuća, počinitelj ili više njih je prekinuo i dovod električne energije prerezavši žice. Tijekom boravka kod obitelji Raič policija je vršila očevid i izuzimala određene tragove, nakon čega slijedi dalja procedura oko pornalaska počinitelja.

Kako su istakli otac i sin čije su kuće ispreturane, ništa nije otuđeno, ali je pričinjena znatna materijalna šteta, te je uništen veliki dio pokućstva, a prisutan je i strah kod povratnika jer se ovaj događaj zbio u, takoreći, simbolično vrijeme, a podsjetnik na sve je selo Kostajnica.

Kako je već spomenuto policijski djelatnici su izuzeli određene tragove, kao i nož koji je ostao zaboden na ulaznim vratima, a među povratnicima u Grabovicu došao je strah, te će se vjerojatno od nadležnih institucija tražiti konkretnije i energičnije mjere kako bi se zaštitili.

Grabovica 1

Tomislav pokazuje gdje je ostavljen nož i prekinute žice od električne energije

Grabovica 3

Kuće obitelji Raič gdje se incident dogodio

Grabovica 4

Ispreturani dio unutrašnjosti jedne od kuća

Bljesak

 

 


Nema komentara

Anketa

Ustavi