Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9891
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Odbor Javnog RTV sustava BiH predlaže naplatu RTV pristojbe putem poreza

Odbor Javnog RTV sustava BiH jednoglasno je usvojio prijedlog novog modela naplate RTV pristojbe putem poreza. Usuglašene su i izmjene i dopune Zakona o Javnom radio-televizijskom sustavu. Sada je na potezu Vijeće ministara BiH.
Novi model naplate RTV pristojbe, takozvani medijski porez za javne emitere, omogućio bi da javni servisi u našoj zemlji dostignu razinu koja bi se mogla nazvati europskim i razvojnim, navodi FTV.
Novi prijedlog Odbora sustava promijenio bi omjer raspodjele prihoda od RTV pristojbe, što je Odbor također jednoglasno prihvatio. Predviđa se da bi se novim modelom prikupljalo više nego sada novca, u najboljem slučaju oko 90 milijuna maraka.
"Onog trenutka kad se izmijeni krovni zakon, vlade entiteta bi sklopile sporazum kao sporazum dvije strane, gdje bi se dogovorili na koji način bi bili izmijenjeni određeni zakoni koji omogućuju prikupljanje tih direktnih poreza i upućivanje na jedan račun javnih emitera", pojašnjava direktor RTRS-a Draško Milinović, prenosi FTV.
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara