Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9911
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Oko 1000 dužnosnika u RS-u prijavilo imovinu u nekoj od zemalja regije

Oko 1.000 dužnosnika u Republici Srpskoj prijavilo je da posjeduje imovinu u nekoj od zemalja regije.
Predsjednica Povjerenstva za sprječavanje sukoba interesa u organima vlasti Republike Srpske Obrenka Slijepčević potvrdila je da Povjerenstvo nije imalo prijave imovine dužnosnika u RS-u van zemalja regije, dok je u okviru regije imovinu prijavilo oko tisuću dužnosnika iz RS-a.
¸
''Od listopada, kada su bili izbori, od ukupnog broja tih obrazaca kojih ima oko 3.000 sigurno se oko 1.000 odnosi na dužnosnike koji imaju imovinu izvan RS'', rekla je Slijepčević nakon što je danas u Banja Luci potpisan Memorandum o suradnji između povjerenstava za utvrđivanje sukoba interesa u organima vlasti Republike Srpske i Crne Gore.
Istaknula je da i drugi kontrolni organi trebaju utvrditi kako je netko stekao određenu imovinu.
Predsjednik Povjerenstva za sprječavanje sukoba interesa u Crnoj Gori Slobodan Leković pojašnjava da cilj Povjerenstva nije razmjena imena dužnosnika RS-a koji imaju imovinu na teritoriji Crne Gore, već sprječavanje sukoba interesa i upoznavanje dužnosnika da se imovina mora prijaviti, jer će u protivnom biti kazneno gonjeni.
Smatra i da Crna Gora u oblasti sprječavanja sukoba interesa ima veće iskustvo te da je ovakve memorandume već potpisala s 11 zemalja iz njenog okruženja, ali i s Kinom.
''U ovoj oblasti imamo dosta iskustava i ovo je samo jedan segment u lancu borbe protiv organiziranog kriminala i korupcije'', kazao je Leković.
Govoreći o izmjenama Zakona o sprječavanju sukoba interesa u RS-u, da bi se neke odredbe pooštrile, predsjednica tog povjerenstva Obrenka Slijepčević je rekla da za to trenutno nema političke volje „niti s jedne strane, da li vladajućih ili ne, jer kada se zagrebe po džepu jednostavno nikome nije u interesu da se pogleda u oči toj činjenici” i da se utvrdi što je sukob interesa i da li ga ima.
Inače, cilj suradnje dva povjerenstva je razmjena znanja i iskustva u primjeni međunarodnih pravnih standarda i unutrašnjih propisa iz svih oblasti u njihovoij nadležnosti.
Suradnja će biti provedena kroz prekograničnu saradnju, studijske posjete, zajedničke obuke i projekte, organizaciju radionica, seminara, konferencija, edukacije potencijalnih subjekata sukoba interesa, poboljšanje pristupu informacijama koje su značajne za sprječavanje sukoba interesa, prevenciju korupcije i ostvarivanje regionalne suradnje.
Bljesak
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara