Ovo vam je zbog Thompsona!

Napisano 13.05.2010. 17:58

Susret je prekinut u 29. minuti, a službeni organi saveza još nisu odlučili kojim ishodom registrirati ovu utakmicu. Prema izvorima koje smo dobili od ljudi iz saveza konačnu odluku trebali bi znati do ponedjeljka kada zasjeda stručna sudačka komisija Rukometnog saveza BiH. Evo i dopisa koji je stigao iz RK Viteza na našu adresu.

Rukometaši Viteza u srijedu su u okviru 24. kola Prve lige BiH gostovali na Ilidži gdje su trebali odigrati zaostalu utakmicu već navedenog kola. Najprije nas zatječu problemi oko izlaska na zagrijavanje koje je trajalo svega 25 minuta što nije dovoljno za jednu momčad prema mom mišljenju jer smo u svakoj dvoranu naviknuti na barem jedan sat pripreme. Nakon prvog sučevog zvižduka Vitez je zaigrao bolje te stekao prednost od  3:2 da bi nakon toga domaćini počeli sve samo ne igrati rukomet.U prvim minutama susreta kapiten / trener Viteza Nikola Čato zbog puknutog nosa i polomljene hrskavice morao ja napustiti parket te se zadržati u sarajevskoj bolnici gdje su mu ugrađeni gipsani tamponi kako bi mu disanje bilo neometano ali za njega je igračka karijera najvjerojatnije završena. Suci na ovaj grubi start domaćeg igrača daju samo kaznu od dvije minute. Nakon toga igra se gol za gol da bi domaćini ponovno nasrnuli na igrače Viteza. Nakon što su uvidjeli odakle im prijeti najveća opasnost igrači Igmana boksačkim zahvatima zaustavljaju napade Staničića koji je također morao napustiti parket zbog ozljede da bi odguravanjem u tribine bili zaustavljeni i Križanac te Križanović. Sve ovo kulminiralo je razbijenom arkadom Pranjkoviću koji je također završio u hitnoj pomoći gdje mu je pružena pomoć. Treba spomenuti i da su igrači domaćih cijelo vrijeme laktovima startali na glavu Vitežanima poglavito pivot Igmana ili pak igrači koji su se ubacivali na liniju. Sudac je na ove startove ostajao nijem. Nakon svega ovoga u 29. minuti povlačim svoju ekipu u svlačionici zbog nasilničke igre Igmana. Pri izlasku do svlačionice trener domaćih izjavljuje, citiramo: ''ovo vam je zbog Thompsona''. Prema našem razmišljanju rečenica se odnosila na glazbu koju je naš službeni spiker odabrao za domaću utakmicu sa Igmanom. Ja, Jadranko Staničić zahtijevao sam od delegata da osigura policiju kako bi naši igraći nesmetano izašli iz kulturno sportskog centra Ilidža no na garanciju delegata susreta da će sve proteći u najboljem redu moji su se igraći zaputili prema autobusu i neometano stigli svojim kućama vidno utučeni zbog nepravde koja ih je zadesila u srijedu kada su imali namjeru odigrati fer utakmicu no iz drugih razloga to im je bilo onemogućeno.
Rad delegata bi objasni samo jednim slučajem: za službenog predstavnika ekipe Viteza cijelo vrijeme je pisao i najavljivao g-dina Ranko Križanovića, a isti je na službenom putu kao predstavnik firme ''FIS'' što se može argumentirano potvrditi. Da je delegat, a što mislimo da mu je dužnost malo pogledao knjižice mogao je mnoge ne pravilnosti odmah i ispraviti.
Bitno je napomenuti da se ovo odvijalo 22.04. kada je igrana utakmica na Koševu koja je također završila prekidom ( Premijer liga u nogometu /Sarajevo-Široki/) i ''nekih'' koji su napadali na zgradu parlamenta BiH.
Nakon što je komesar lige Marić pogledao snimku spornog zapisa ustanovio je da su sporni trenutci na snimci cenzurirani što je dodatna činjenica koja daje vodu na mlin Viteza. U RK Vitezu svi se iskreno nadaju kako će savez donijeti jedinu ispravnu odluku i ovaj susret registrirati u našu korist.

Šef stručnog stožera RK Viteza Jadranko Staničić.