RSS
English

Web katalog

Najčitanije

Najčitanije zadnjih 7 dana

Najkomentiranije

Najbolje ocijenjeno

Statistika

Predsjednik Europske pučke stranke podržao HDZ BiH i Čovića na predstojećim izborima

Napisano 04.10.2014. 08:54
Predsjednik EPP Joseph Daul podržao Čovića

Predsjednik Europske pučke stranke (EPP) Joseph Daul podupro je HDZ BiH na predstojećim općim izborima u BiH, uključujući i kandidata te stranke za hrvatskog člana BiH Predsjedništva Dragana Čovića, prenosi Hrvatski Medijski Servis.

U video poruci koju je prenijela internetska televizija HDZ BiH Dual je kazao:

Dragi predsjedniče Čović, dragi prijatelji iz HDZ BiH. Zadovoljstvo mi je uputiti vam ovu poruku podrške povodom završetka predizborne kampanje ovdje u Mostaru. Nadam se da će ova kampanja biti okrunjena uspjehom kao što je to bio slučaj s Europskom pučkom strankom na europskim izborima.

Osobito Vam želim zahvaliti na podršci koju ste nam pružili, a koja nam je omogućila da učvrstimo poziciju najjače političke stranke u Europi. Također, zahvaljujući vama mogli smo očuvati poziciju predsjednika Europske komisije sa Jean Claude Junckerom na čelu kao i predsjedanje Europskim vijećem s našim prijateljem Donaldom Tuskom. Jednako tako imamo većinu među europskim povjerenicima. Pri tom mislim na povjerenika za susjedstvo i pregovore o proširenju gospodina Johhanesa Hana. Ovaj resor je jako važan kako za nas tako i za vas. Znate dobro da je Europska pučka stranka uvijek podržavala europsku integraciju zemalja na Balkanu. Na žalost proširenje za sada nailazi na otpor kod nekih zemalja članica, ali ovaj proces se ne smije i neće zaustaviti. Europski put BiH i susjednih zemalja nije upitan.

Želim da svi kandidati HDZ BiH ostvare uspjeh na ovim izborima, a posebno puno uspjeha želim tebi Dragane. Sretno svima, stoji u video poruci predsjednika Europske pučke stranke Josepha Daula HDZ BiH i predsjedniku ove stranke i kandidatu za hrvatskog člana Predsjedništva BiH Draganu Čoviću.

HMS


Nema komentara

Anketa

Ustavi