RSS
English

Web katalog

Najčitanije

Najčitanije zadnjih 7 dana

Najkomentiranije

Najbolje ocijenjeno

Statistika

Prevrtanje autobusa i sudar s autobusom: Ozlijeđeno 8 osoba, obitelj hospitalizirana u Mostaru

Napisano 26.08.2013. 16:26
Prevrtanje autobusa i sudar s autobusom: Ozlijeđeno 8 osoba, obitelj hospitalizirana u Mostaru

MUP Hercegbosanske županije jučer je u kratkom vremenu zabilježio dvije prometne nesreće u kojoj su sudjelovali autobusi. Kako je za Bljesak.info rekao glasnogovornik Uprave policije HBŽ Ivica Vrdoljak do prve prometne nesreće u kojoj je sudjelovao autobus prijevoznika 'Panorama' došlo je u 17 sati.

Prometna nesreća dogodila se u mjestu Mesihovina, na cesti između Tomislavgrada i Posušja. Vozač autobusa I.D. (1959.) iz Sarajeva, a nastanjen u Čitluku u određenom trenutku izgubio je kontrolu nad upravljačem autobusa, te je sletio s kolnika i prevrnuo se.

U ovoj nesreći lakše tjelesne ozljede zadobile su 4 osobe kojima je liječnička pomoć pružena u Domu zdravlja Tomislavgrad. Druga prometna nesreća dogodila se u 18:20 sati.

Nesreća se dogodila na cesti Kupres - Šuica, a sudjelovali su osobni automobil Renault Megane registarskih oznaka Podgorice (Crna Gora, upravljao M.P. 1984. iz Cetinja) i autobus prijevoznika 'Globtour'.

Prilikom sudara na vozilima je nastala velika materijalna šteta, a četiri osobe iz Renaulta (M.P. 1983. iz Cetinja, R.P. 1961. iz Bijelog Polja - Crna Gora i M.P. 1950. iz Cetinja) su zadobile ozljede, a riječ je o obitelji. Prema riječima Vrdoljaka liječnička pomoć ozlijeđenima je pružena u Županijskoj bolnici u Livnu, da bi zbog težine ozljeda tri osobe bile upućene u Kliničku bolnicu Mostar.

Iz Službe za informiranje KB Mostar za Bljesak.info priopćeno je kako je osoba M.P. (1950.) zadobila lakše tjelesne ozljede i hospitalizirana je na Odjelu za neurokirurgiju KB Mostar, osoba M.P. (1983.) je zadobila teške tjelesne ozljede i hospitalizirana je na Odjelu za neurokirurgiju KB Mostar, te osoba R.P. (1961.) je zadobila teške tjelesne ozljede i hospitalizirana je na Odjelu za neurologiju KB Mostar. Ozlijeđenih u autobusu nije bilo.

U oba slučaja prometovalo se otežano zbog vršenja očevida kojega su uradili službenici MUP-a HBŽ. Pretpostavlja se da je uzrok obje nesreće jako grmljavinsko i kišno nevrijeme koje je prouzročilo sklizak kolnik, te neprilagođena brzina uvjetima na cesti.

Bljesak 


Nema komentara

Anketa

Ustavi