Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 10115
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Puljić: Hrvati trebaju prijeći barijere

Župni zbor iz Posušja pjevao u sarajevskoj katedrali
Puljić: Hrvati trebaju prijeći barijere
Kardinal je zahvalio posuškom zboru na prelijepom pjevanju
Članovi Župnoga zbora “Fra Grge Martić” iz Posušja, predvođeni sestrom Marinom Ivanković, su 30.9. u 5 sati ujutro autobusom krenuli za Sarajevo.
Povod našeg odlaska je bilo, a što drugo nego pjevanje. Naime, imali smo čast uveličati sveto misno slavlje u sarajevskoj katedrali… Povod je bilo održavanje Međunarodne konferencije Paneuropske unije BiH – Bosna i Hercegovina u EU – EU u Bosni i Hercegovini.
U Sarajevo smo stigli oko 9:30 te imali pauzu do misnog slavlja koje se održalo u 10:30. Neki su to vrijeme iskoristili za kavu, neki za šetnju, a neki i za ćevape, naravno. Misu je predvodio nadbiskup vrhbosanski Vinko kardinal Puljić koji je, između ostalog, naveo kako bi bilo dobro da se premoste barijere koje bezrazložno postoje između bosanskih i hercegovačkih Hrvata.
Zahvalio je posuškom zboru na prelijepom pjevanju te nas tom prigodom pozvao na ponovni susret. Poslije mise smo opet imali sat vremena pauze, koje je svatko iskoristio po želji. U 13 sati smo se ponovno okupili ispred katedrale, odakle smo se zaputili u Napretkov dom na Trebeviću gdje nas je dočekao obilan ručak.
Poslije ručka smo malo zapjevali, napravili nekoliko fotografija te lagano krenuli svojim kućama. Lijepo je da naš zbor može u svoju arhivu zapisati još jedan nastup. Što reći na kraju, nego zahvaliti Bogu na još jednom predivnom zajedničkom druženju zbora. Naravno, ne treba zaboraviti zahvaliti se i našem tenoru Vanji Gavranu, koji je sve ovo organizirao.
| frama-posusje.com |
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka

























































Kontaktirajte nas
Nema komentara