Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9877
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Sve više obitelji napušta Kupres

Udruga žena Kupreške uputila je otvoreno pismo u kojem izražava duboku zabrinutost zbog sve većeg odlaska njihovih sugrađana za boljim životom prema državama EU. Prema njihovim saznanjima u protekloj 2014. godini, osim velikog broja mladih visokoobrazovanih osoba, kuprešku općinu su napuštale i cijele obitelji.
“Narod gubi nadu i predaje se osjećaju beznađa, straha za budućnost i sveprisutne kolektivne psihoze nemoći te potrebe za napuštanjem vlastitog ognjišta i bijega u inozemstvo u kojem je status najamnika prihvatljiviji nego borba za opstanak na svom teško stečenom ognjištu”, stoji u pismu, koje prenosi Fena.
Ekonomska situacija je, kako kažu, sve gora dok su režije i hrana sve skuplja, tako da budućnost postaje nemoguće zamišljati. Ističu da je ponosan ovaj narod da bi plakao i molio one koji mogu, pa tiho odlaze s pitanjem hoće li ikada u Kupresu biti bolje?
“Ne odlaze Kuprešaci zbog sebe nego zbog budućnosti svoje djece”, naglasili su iz Udruge te procjenjuju kako je vrijeme da se konstruktivne kritike počnu uvažavati, da se prestane dijeliti na gornji i donji Kupres, da se sposobnost cijeni više od stranačke pripadnosti.
HMS
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara