Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9968
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Travnik: U Brajkovićima predstavljena Udruga Zora

Proteklih blagdanskih dana u Brajkovićima organizirano je predstavljanje novoutemeljene Udruge Zora. Udrugu je ovog ljeta utemeljilo nekoliko mladih, visokoobrazovanih stanovnika ovog mjesta pored Travnika koji se nadaju boljem i kvalitetnijem životu na ovim prostorima.
Brajkovići su jedno od teško stradalih travničkih mjesta. Prije domovinskog rata ovo mjesto je, kako piše portal Vitez.info, imalo preko 5500 stanovnika, a danas tek 380 žitelja. U ratu su stradale 132 osobe, iseljeno je preko 5000 stanovnika, a povratak je tekao sporo i nije bio sustavno podržan.
Božić tradicionalno okupi žitelje ovog mjesta te mnoštvo stanovnika susjednih gradova i iseljenika u dijaspori koji su nekada živjeli u župi Brajkovići. U prisustvu mnogobrojnih župljanja, kao i iseljenenika ove župe, u Katoličkom domu Hrvatske mladeži “fra Marijan Šunjić” u Brajkovićima, predstavljena je ideja i vizija, način organiziranja, organi upravljanja te potencijalni projekti Udruge.
Ciljevi novoutemeljene Udruge su, kako je istaknuo predsjednik Zoran Barbić, temelj njezinog budućeg djelovanja u zajednici, a sažeti su u Statutu Udruge. Prisutnim je, također, prezentirana vizija kao osnovna vodilja rada članova te organi upravljanja i način izbora menadžmenta Udruge. Član Upravnog vijeća Udruge, Vedran Skočibušić, prezentirao je potencijalne projekte, a oni se ukratko mogu sažeti u oblast održivog povratka kroz pokretanje samostalnih poljoprivrednih aktivnosti, očuvanje kulturne baštine, tradicije i običaja ovog kraja te organiziranje sportskih, kulturnih, zabavnih i humanitarnih aktivnosti, kao i umrežavanje s organizacijama i udrugama na lokalnoj razini, ali i u dijaspori.
Jedan od nedavno pokrenutih projekata jest i Zbor Zora, koji će u budućnosti, kako navodi Vitez.info, tradicionalnom pjesmom predstavljati ovaj kraj, a na predstavljanju Udruge zbor je nastupio s nekoliko prigodnih božićnih pjesama. Iz Udruge Zora su poručili da su svi novi članovi dobro došli te da će učlanjenje biti moguće i putem njihove web stranice www.zora.ba.
Nakon službenog predstavljanja, nastavljeno je druženje uz prigodnu zakusku i čašicu razgovora prisutnih. Članovi Udruge Zora zahvaljuju se svim poduzećima, udrugama, kao i javnim institucijama koje su do sada, na bilo koji način, podržale njihov rad.
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara