Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9877
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Večernjakov pečat: Husein Smajić osoba godine u BiH

Huseina Smajića poduzetnika iz Bugojna Večerenji list proglasio je osobom godine u BiH, u 2014-toj . Bugojanac je na svojoj zemlji otkrio temelje srednjovjekovne crkve te zemljište želi darovati nadbiskupiji Vrhbosanskoj, ali i financirati izgradnju crkve, pa ako treba i srušiti i svoju kuću”
Nagradu Večernjakov pečat na svečanosti održanoj u hrvatskom domu Herceg Stjepan Kosača uručila mu je, kako javlja Hrvatski Medijski servis, predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitanović.
Četrnaesti Večernjakov pečat svečano ove je godine održan pod motom “Pečat za Europu”. -Ovaj simboličan naziv nas potiče da ostavimo prošlost i okrenemo se budućnosti i u tom duhu iz Mostara večeras šaljemo poruka mira tolerancije i ljubavi u Europu, kazao je glavni urednik Večerenjeg lista Jozo Pavković.
Pavković Ivaniću uručio prijevod originalnog Daytonskog sporazuma
Pavković je kazao kako je Večernji list pronašao original Daytonskog sporazuma i preveo ga na hrvatski, bosanski i srpski jezik, te je prevedene primjerke uručio predsjedatelju Predsjedništva BiH Mladenu Ivaniću. Primajući primjerak Daytonskog sporazuma na srpskom jeziku Ivanić je u šali prokomentirao „Na ćirilici je, dobro je“, dok je visoki predstavnik Inzko zaključio: Sada kad smo dobili Daytonski sporazum, mogli bi početi s njegovom implementacijom”
Od ukupno 150 kandidata stručni ocjenjivački sud Večernjeg lista, je uz glavno priznanje za „Osobu godine“ dodijelio još 14 nagrada iz različitih kategorija.
Član Predsjedništva BiH Dragan Čović imao je čast prvi proglasiti osobu godine u svijetu Večernjakov pečat u ovoj kategoriji dobio je bivši predsjednik SAD-a Bill Clinton , koji se prisutnima u „Kosači“ obratio putem video-linka kazavši kako je počašćen jer je prepoznat kao osoba koja je pomogla i dala doprinos da se zaustavi rat u BiH.
Tko su “Osobe godine”?
Nagradu“Pečat za Europu“ dodijelio je predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko slavnom talijanskom pjevaču Toto Cutugno. Zvijezda večeri je otpjevala svoju simboličnu pjesmu “Insieme – United United Europe” te svima dobru poznatu “Lasciatemi cantare” uz čije zvuke je uživala cijela dvorana.
Rektorica Ljerka Ostojić je za „Ponos BiH“ (Heroji poplava) proglasila Martinu Čuljak, koja je pokazala humanost u najtežim trenucima prirodne katastrofe koja je zahvatila BiH. Nagradu za „Humanost“ član Predsjedništva BiH Mladen Ivanić predao je i Andriji Periću.
Za osobu godine u kategoriji „Ponos BiH“ (Uspjeh godine),glavni urednik Večernjeg lista Dražen Klarić predao je Irmeli Peranović, dok je u kategoriji „Međupolitički dijalog“ priznanje dodijeljeno čelnicima Srebrenice Biljani Rakić i Ćamilu Durakoviću.
Nagrada „Lokalni lider“ otišla je u ruke Ibrahima Hadzibajrića, načelnika sarajevske Općine Stari Grad. A za „Gospodarstvenika godine“ proglašena je Enisa Bekto, direktorica firme „Bekto Precise“.
Ivan Dodig u kategoriji „Znanost“ nagradu je dodijelio dekanici Farmaceutskog fakulteta dr. Moniki Tomić. U kategoriji „Kultura“ posthumno je nagrađen legendarni Kemal Monteno, osoba uz čije su se pjesme mladi zaljubljivali, a nagradu „Večernjakov pečat“. Preuzele su njegove unuke.
Za „Sportaša godine“ „Pečat“ su dobila braća rukometaši Ivan i Igor Karačić, a nagradu je zbog njihove odsutnosti preuzeo njihov otac, dok su „Osobama godine u regiji“ proglašeni najpoznatiji srpski i hrvatski tenisači, Novak Đoković i Marin Čilić. Osim odličnim sportskim uspjesima ova dva tenisača su se pokazala i velikim humanistima.
U izgradnji pomirenja za „Međureligijski dijalog“ nagradu je uručio Visoki predstavnik Valentin Inzko, mostarskom parohu Radivoju Krulju.
Zadnji „Večernjakov pečat“ u kategoriji „Naše gore list“ dobio glavni tajnik HDZ-a RH Miljan Brkić.
Uz Tota koji je bio zvijezda večeri svojim izvedbama ovu svečanost u „Kosači“ uljepšali su Hari Mata Hari sa svojom eurovizijskom pjesmom “Lejla”. Zatim glazbeni par Vlado Kalember i Ana Rucner koji su samo za ovu prigodu otpjevali skladbu “Ljubio bih, nemam koga”.“Kralj dijaspore“ Mate Bulić je otpjevao svoj veliki hit “Domu mom”. Uz pjevače tu su bile prekrasne mostarske balerine Arabesque, Akademski pjevački zbor Pro musica pod vodstvom don Dragana Filipovića i veliki Revijalni orkestar iz Novog Sada sastavljen od glazbenih profesionalaca kojima je ravnao maestro Fedor Vrtačnik.
Večernjakov pečat je svečano završen uz pjesmu „Oda radosti“ koja je inače himna EU-a.
HMS
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara