RSS
English

Web katalog

Najčitanije

Najčitanije zadnjih 7 dana

Najkomentiranije

Najbolje ocijenjeno

Statistika

Završio "Džepni fest 2010.

Napisano 15.08.2010. 12:11
Džepni Fest

U petak navečer je u dvorištu nekadašnje Sveučilišne knjižnice u Mostaru završen drugi po redu Džepni fest, ili Festival džepne umjetnosti. Proglašeni su pobjednici u 4 službene natjecateljske kategorije, a članovi stručnog žirija uručili su kristalne grand Prix nagrade najboljima.

U kategoriji kratkoga filma predsjednik žiria bio je poznati mostarski glumac Slaven Knezović koji je odlučio da su najbolji film ove godine prijavili autori Mario Rakitić i Ivan Ćavar čij je uradak pod imenom "Rasti, rasti moj zeleni bore" jednako oduševio publiku. Drugo mjesto u kategoriji filma osvojio je autor Dominik Bajo s filmom "Bicikl", dok je treće mjesto osvojila Darija Zelenika s filmom "Najmlađi gangaš".

Proglašenje pobjednika iz kategorije fotografija obavljeno je putem video konferencijskog poziva s predsjednikom žirija Petrom Trinajstićem iz Rijeke. Ugledni hrvatski fotograf i redatelj dodijelio je Grand prix fotografiji "Hoppstock" čiji se autor Matthew Watkins također zahvalio putem video veze, jer nije mogao doputovati u Mostar.

Osim Grand Prix nagrade, u kategoriji fotografije dodijeljene su još 3 nagrade i to slijedećim redoslijedom: 1. mjesto Kristina Ćuzić - (Mostar) - Ruka, 2. mjesto Franjo Bošnjak - (Mostar) - Radobolja, 3. mjesto Lana Šator - (Mostar) - Tišina ulice. U kategoriji SMS poruka pobjednici su: Grand Prix i 1. mjesto Dominik Bajo - MOSTARSKA, 2. mjesto Mira Andrić - OGLAS i 3. mjesto Marko Bokšić - JUTRO. U kategoriji SMS-a predsjednik žirija bio Veselin Gatalo.

U Kategoriji slikarstva na mobilnim uređajima (Fingerpainting) predsjednik žirija bio je Miroslav Ambruš Kiš, koji se u duhu svog stvarnog skorašnjeg putovanja u svemir javio Video konferencijski i proglasio pobjednike. Grand Prix pripao je mladom francuskom "fingerpainteru" Cédricu Phillipeu za rad "Mrkve", drugo mjesto pripalo je američkom autoru Jonathanu Grauelu za rad "Optimal Elevated observation", a taj umjetnik pozdravio je Džepni fest izravnim video uključenjem, te je ispričao svoju potresnu priču o nesreći u kojoj je ostao bez kažiprsta i izgubio osjećaj u svim prstima šake, osim maloga prsta s kojim danas slika na mobilnom telefonu.

Treće mjesto osvojio je Benjamin Rabe iz Njemačke sa svojim šaljivim uratkom nazvanim "Muppets". Posebnu nagradu žirija za apstraktni izričaj osvojila je umjetnica iz Mostara Anita Tomić. Publika je imala prigodu odgledati Keynote prezentaciju iAMDA udruženja svjetskih umjetnika koji se bave "Fingerpaintingom" koju je održala organizatorica izložbe akademska grafičarka Roberta Betty Barbarić iz Mostara.

Josip Zelenika, direktor festivala i predsjednik udruge Hrvatsko društvo za promicanje kulture i umjetnosti - Proljeće pozdravio je publiku i pozvao sve na odaziv na natječaj u svim kategorijama idućeg Džepnog festivala 2011. godine. Festival je već tradicionalno ugostio vrhunske mlade bendove iz Mostara i Hercegovine. Uz Spring i Mostar-Široki session band, festivalsko veselje uveličao je koncert popularne grupe Zoster.

bljesak.info


Nema komentara

Anketa

Ustavi