Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9889
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Zbog otimačine stana pisala kardinalu, veleposlaniku, Inzku

Bugojno - Očajna supruga nasilno odvedenog Mihovila Strujića u čiji stan se nezakonito uselio Sead Keško
Zbog otimačine stana pisala kardinalu, veleposlaniku, Inzku
■ Sva pisma imaju isti cilj, tražim da se zaštite moja prava, jer ovdašnja policija i sud to nisu dosad uradili, kaže Dijana
■ U pismima iznosim i sumnju da je upravo Keško odgovoran za odvođenje mojeg supruga
Više i od mjesec i pol dana traje najnovija agonija Dijane Strujić, supruge Mihovila Strujića, jednog od nasilno odvedenih hrvatskih zatočenika iz logora Armije BiH tijekom protekloga rata u Bugojnu. Agonija potrage za nestalim suprugom traje od rujna 1993. godine kada joj je suprug Mihovil nasilno odveden iz logora Prusac. Najnoviju agoniju, podsjećamo, prouzročio je Sead Keško koji je početkom kolovoza provalio u stan Dijane Strujić i još uvijek živi u njemu pozivajući se na to da je kao bivši radnik bugojanske „Špedicije“ imao pravo na stan koji je dodijeljen nestalom Mihovilu Strujiću, također nekadašnjem zaposleniku istog poduzeća.
„Ja sam stan na koji moja obitelj ima stanarsko pravo uredno otkupila u postupku privatizacije, prije osam godina. Ako je htio osporiti postupak privatizacije, zašto se ranije nije žalio“, kaže Dijana Strujić koja uz pomoć odvjetnika više od mjesec i pol dana pokušava vratiti otetu imovinu.
„Jedino što sam uspjela u ovih mjesec i pol je isključiti struju. No, Keški i njegovoj obitelji ni to ne smeta. On kao da živi u 1993., poziva se na poslijeratne odluke koja nemaju nikakvu snagu niti važnost“, pojasnila nam je Dijana Strujić.
Mjesec i pol dana borbe za pravo na imovinu koju je naslijedila od nestalog supruga itekako je, uz bezuspješnu potragu za tijelom nestalog supruga, utjecalo na njezino zdravlje. S obzirom da joj policija, pravosuđe, ali ni politički predstavnici Bugojna nisu pomogli, odlučila se pomoć zatražiti od viših razina vlasti.
„Poslala sam pismo visokom predstavniku Valentinu Inzku, pisala sam i kardinalu Vinku Puljiću, nadbiskupu vrhbosanskom, ministrima pravosuđa i ljudskih prava BiH Bariši Čolaku i Damiru Ljubiću, a podružnica HVIDRA-e ovdje u Bugojnu o mom je slučaju izvijestila i Tončija Staničića, veleposlanika RH u BiH, jer ja imam i hrvatsko državljanstvo. Sva pisma imaju isti cilj, tražim da se zaštite moja prava, jer ovdašnja policija i sud to nisu dosad uradili. U pismima iznosim i sumnju da je upravo Keško odgovoran za odvođenje mojeg supruga. Neka dokaže da nije, a ja imam pravo sumnjati na sve dok se ne procesuiraju odgovorni i rasvijetli sudbina mojeg supruga“, ispričala nam je očajna supruga nestalog Bugojanca.
Dijana Strujić je uvjerena kako je cilj Seada Keške i onih koji stoje iza njega bila upravo ona i njezina imovina.
„Sve je to nastavak ratne politike, pozivati se na nekakve odluke iz '97. godine koja su se dijelila i kapom i šakom ovdje u Bugojnu kao i u svim drugim mjestima u BiH, a ignorirati vlasnički list u kojemu crno na bijelom piše da sam ja vlasnica stana, nije ništa drugo nego nastavak provedbe ratne politike, iste politike zbog koje ni danas ne znam gdje je tijelo mojega supruga, politike koja mi želi uskratiti temeljno ljudsko pravo, pravo na imovinu“, kaže Dijana Strujić koja s kćeri više od mjesec i pol živi kod roditelja i prijatelja.
| VLM | HB.org |
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara