Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9924
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
ŽO HDZ BiH ŽSB u Bugojnu

Izaslanstvo ŽO HDZ BiH ŽSB predvođeno Lidijom Bradarom, predsjednicom ŽO HDZ BiH boravilo je u ponedjeljak 30 rujna u radnom posjetu OO HDZ BiH Bugojno, u sklopu redovitih posjeta članova ŽO HDZ BiH Općinskim organizacijama stranke u ŽSB.
Na sastanku s članovima OO HDZ BiH i predsjednicom stranke u Bugojnu Gretom Kunom, razgovaralo se o aktualnom političkom stanju u BiH, ŽSB te općini Bugojno, u kontekstu nedavnih događanja u Općinskom vijeću Bugojna, preglasavanju hrvatskih vijećnika i smjeni predsjedavajuće ovog tijela Grete Kune. Pored članova OO HDZ BiH Bugojno, o položaju Hrvata katolika u ovoj srednjobosanskoj općini čelnici ŽO HDZ BiH razgovarali su i s fra Zoranom Tadićem, bugojanskim župnikom.
Poseban naglasak prilikom posjeta Bugojnu bio je na važnosti popisa stanovništva. Popis je od izuzetnog značaja i za bugojanske Hrvate i njihovu sudbinu koja će uvelike ovisiti o brojnosti Hrvata Katolika u Bugojnu koji su u značajnom postotku protjerani iz Bugojna u proteklome ratu. I prilikom posjeta Bugojnu, dan uoči početka popisa stanovništva, čelnici ŽO ponovili su kako je od ključne važnosti i za bugojanske Hrvate prilikom popisa izjasniti se da su po nacionalnosti Hrvati, po vjeroispovijesti katolici, te da govore hrvatskim jezikom.
Inače, posjet Bugojnu započeo je obilaskom Kandije, najbrojnije hrvatske povratničke župe u Bugojnu. Za posjeta Kandiji, čelnici ŽO HDZ BiH obišli su i Hrvatski dom. Kamen temeljac za gradnju ovog objekta položila je Lidija Badara, predsjednica ŽO HDZ BiH, a veći dio sredstava za gradnju Doma osigurala je Vlada Republike Hrvatske, kroz Program pomoći Hrvatima u BiH, priopćeno je iz Ureda za informiranje ŽO HDZ BiH.
(artinfo.ba/ap)
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara