RSS
English

Web katalog

Najčitanije

Najčitanije zadnjih 7 dana

Najkomentiranije

Najbolje ocijenjeno

Statistika

Zvizdić: Sigurnosnim službama u BiH naloženo je da budu u pripravnosti

Napisano 14.11.2015. 16:54

Na sjednici Vijeća ministara BiH, najoštrije smo osudili kukavički i teroristički čin te u borbi protiv svih oblika ekstremizma i terorizma naložili svim službama da budu u pripravnosti i da sigurnost građana BiH podignu na najveću razinu – izjavio je danas u Sarajevu predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić povodom sinoćnjih terorističkih napada u Parizu.

Naglasio je da se putem Ministarstva vanjskih poslova BiH i Veleposlanstva BiH u Francuskoj kontinuirano prati situacija u Parizu, dodajući da su spremni pružiti pomoć ukoliko bude zatražena od BiH te da su spremni zaštititi građane BiH koji se nalaze u Francuskoj.

Kazao je da u ovome trenutku još nemaju informaciju ima li poginulih ili ozlijeđenih građana BiH u napadima u Parizu.

Apelirao je međunarodnu zajednicu da nastavi s kontinuiranim naporima kako bi se sačuvao mir i osigurala sigurnost svih građana svijeta.

– Napad na nevine građane Pariza je napad na sve nas i na kompletno čovječanstvo – poručio je Zvizdić, izrazivši nadu da će počinitelji u najkraćem roku biti privedeni pred lice pravde.

Dodao je da je ovaj napad duboko potresao, užasnuo i šokirao cijeli svijet te da predstavlja udar na civilizacijske vrijednosti čitavog čovječanstva.

Zvizdić je također izrazio iskrenu bol i suosjećanje s narodom Francuske, onima koji su izgubili svoje najbliže, kao i ozlijeđenima u ovom napadu.

Najavio je da će Vijeće ministara BiH nastaviti s današnjim zasjedanjem, te da će večeras biti održana sjednica Udarne skupine Koordinacijskog tijela za borbu protiv ekstremizma i svih oblika terorizma u BiH.

Fena/HMS


Nema komentara

Anketa

Ustavi