Čović bodri Hrvatsku na Maksimiru, navijači od Bosne, Posavine i Hercegovine podrška Vatrenima

Napisano 09.11.2017. 23:10

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović večeras se nalazi na tribinama zagrebačkog stadiona Maksimir, gdje gleda utakmicu nogometnih reprezentacija Hrvatske i Grčke.

Hrvatska je večeras na domaćem terenu u prvoj utakmici doigravanja za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji ugostila Grčku. Na tribinama Maksimira je i Dragan Čović, predsjednik HDZ-a BiH i predsjedavajući Predsjedništva BiH, prenosi Klix.

Na stadionu su i navijači iz BiH, koji su došli iz pojedinih bh. gradova poput Busovače, Stoca, Ljubuškog, Uskoplja, Jajca, Mostara i Sarajeva.

Vatreni su poveli u 13. minuti golom Modrića iz penala, na 2:0 je povisio Kalinić šest minuta kasnije, dok je pogodak za Grke postigao Sokratis u 30. minuti. Prednost od dva gola Hrvatskoj je vratio Perišić pogotkom glavom u 34. minuti, pa je rezultat na poluvremenu glasio 3:1 za Vatrene.