Statistika

Đoković je novi kralj Monte Carla: U finalu 'pomeo' Nadala

Napisano 22.04.2013. 09:28
Đoković je novi kralj Monte Carla: U finalu \'pomeo\' Nadala

Osam godina zaredom Rafael Nadal nije znao za poraz u Monte Carlu, od 2005. godine tamo je nanizao čak 45 pobjeda, ali danas je morao priznati poraz. U reprizi lanjskog finala ovog puta slavio je srpski tenisač Novak Đoković, a bilo je 6:2, 7:6 (1).

Svjetski broj jedan furiozno je krenuo u meč, odmah je poveo 5:0. Tada se malo opustio, izgubio i servis, ali ga je vrlo brzo vratio i set dobio sa 6:2. U drugom setu Nadal je zaigrao bolje, kontrolirao igru i kod rezultata 5:5 napravio break. Servirao je Španjolac za izjednačenje u setovima, ali se Đoković opet vratio u igru. U tie-breaku se Nadal raspao i osvojio tek jedan poen.

Meč je trajao sat i 52 minute, a Đokoviću je to prvi naslov na ovom slavnom turniru.