GOŠK u Gabeli došao do važnih bodova u borbi za opstanak

Napisano 25.02.2018. 22:32

Nogometaši Sarajeva i Radnika na Koševu su igrali bez golova, dok je GOŠK u Gabeli slavio veliku pobjedu nad Čelikom sa 3:2 (2:2) u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Po izuzetno teškim vremenskim uvjetima i zaleđenom terenu nogometaši Sarajeva i Radnika su podijeli bodove, iako su obje ekipe imali po nekoliko izglednih prilika da dođu do gola.

Bordo tim se ovim remijem gotovo oprostio od borbe za naslov, jer za vodećim ekipama Željezničarom i Zrinjskim zaostaje teško dostižnih 11, odnosno 10 bodova. Bijeljinski tim s druge strane korak bliže osvajanju šestog mjesta i plasmanu u ligu za prvaka BiH, prenosi Fena.

U derbiju začelja domaći nogometaši Goška došli su do važnih bodova u borbi za opstanak. Poveli su u petoj minuti preko Mulahusejnovića, a samo 11 minuta kasnije povećali su prednost nakon autogola Pandže. Čelik je 21. minuti preko Jurine iz penala smanjio vodstvo Goška, da bi Nikolić u drugoj minuti nadoknade poravnao rezultat na 2:2. U drugom poluvremenu domaća ekipa je u 62. minuti došla do trećeg pogotka koji je odlučio pobjednika, a strijelac je ponovo bio Mulahusejnović.

Posljednji susret 20. kola između Borca i Krupe je u tijeku.

Prva tri susreta 20. kola odigrana su u subotu. Lider na tablici Željezničar na Grbavici je slavio protiv Slobode s 1:0, dok su drugoplasirani Zrinjski i trećeplasirani Široki Brijeg zabilježili gostujuće pobjede. Širokobriježani su pobijedili Vitez sa uvjerljivih 4:1, dok je Zrinjski bio bolji od Mladosti sa 2:1.