Najbolje ocijenjeno

Statistika

Hrvatska pobjedom nad ?eškom osvojila peto mjesto na EP u rukometu

Napisano 26.01.2018. 23:19

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom nad ?eškom 28-27 (16-10) oprostila se od ovogodišnjeg Europskog prvenstva osvojivši peto mjesto, a dvoboj za prestiž u zagreba?koj Areni pratilo je nešto više od 1000 gledatelja.

Nakon izjedna?enih po?etnih pet minuta, u otužnoj atmosferi gotovo praznih tribina velebne dvorane na Laništu, hrvatski rukometaši su serijom od tri pogotka u 10. minuti došli do prve osjetnije prednosti (7-3). Ivan Stevanovi? je svojim obranama omogu?avao brze kontranapade, što su najbolje koristili Zlatko Horvat i Manuel Štrlek, a upravo Štrlekovim pogotkom u 21. minuti Hrvatska je prvi put došla do šest golova viška (13-7). Sa šest pogodaka viška Hrvatska je do?ekala kraj prvog poluvremena, prenosi Hina.

Zahvaljuju?i iznimno raspoloženom Ondreju Zdrahali, ?eška reprezentacija se malo-pomalo približavala i smanjivala zaostatak u drugom poluvremenu, da bi u 58. minuti ?esi došli na samo gol zaostatka (27-26). No, minutu i pol prije kraja Marko Mami? izborio je sedmerac i isklju?enje ?eškog reprezentativca Horaka. Zlatko Horvat je realizirao kazneni udarac za dva pogotka prednosti (28-26), što se na kraju pokazalo dovoljnim, iako je ?eška drugo poluvrijeme dobila sa 17-12.

Igra?em utakmice proglašen je vratar Ivan Stevanovi? koji je obranio 13 od 38 udaraca ?eha. Zlatko Horvat je sa 10 pogodaka, ?etiri iz sedmeraca, bio najefikasniji igra? naše reprezentacije. Pet golova postigao je Igor Kara?i?, a po ?etiri Manuel Štrlek i Luka Stepan?i?. Izbornik Lino ?ervar ovu je utakmicu odigrao bez Luke Cindri?a i Ivana ?upi?a.

Kod ?eške je briljirao Zdrahala sa 13 golova, a šest je postigao Stanislav Kašparek. Vratar Tomaš Mrkva obranio je osam od 27 udaraca.

Bila je ovo osma utakmica Hrvatske i ?eške na velikim natjecanjima (EP, SP, OI) i sedma pobjeda naših rukometaša. Jedinu pobjedu ?esi su ostvarili u prvom srazu s Hrvatskom, ve? davne 1995. godine, u grupnoj fazi na Svjetskom prvenstvu kojem je doma?in bio Island.

U petak ?e pasti i odluka o reprezentacijama koje ?e se boriti za naslov europskog prvaka. Od 18 sati u prvom ?e polufinalu igrati Francuska i Španjolska, a od 20.30 sati za finale ?e se boriti Danska i Švedska.

HRVATSKA - ?EŠKA 28-27 (16-10)

HRVATSKA: Stevanovi?, Alilovi?; Mihi?, Mari? 1, Stepan?i? 4, Kopljar, Horvat 10 (4), Kara?i? 5, Kontrec, Mandalini? 2, Štrlek 4, ?upi?, Musa 1, Mami? 1, Cindri?, Jaganjac

?EŠKA: Mrkva, Galia; Hrstka, Be?var 1, Landa, Horak 2, Kotr? 3, Kašparek 6, Stehlik, Šlachta 2, Petrovsky, Zdrahala 13 (5), ?ip, Svitak, Mubenzem, Zeman

SEDMERCI: Hrvatska 3/4, ?eška 5/5

ISKLJU?ENJA: Hrvatska 4 minute, ?eška 4 minute

SUCI: Raluy Lopez i Sabroso Ramirez (Španjolska)