Široki slavio nad Cedevitom

Napisano 14.03.2010. 03:17
kosarka

U okviru 24. kola NLB Lige košarkaši Širokog savladali su na domaćem terenu na Pecari ekipu Cedevite sa 88:74. Ekipi Širokog ovo je deseta pobjeda u ovoj sezoni a prema trenutnom poretku na tablici nalazi se na desetom mjestu.

U prvom poluvremenu ekipa Širokog bila je u vodstvu i to sa osam bodova razlike, kada je rezultat bio 42:34.

U trećoj četvrtini igre Široki je već uspio odrediti ko će biti pobjednik večerašnje meča.

Najbolju igru kod domaćih pokazali su Mason koji je donio 27 bodova uz 16 skokova i 8 asistencija. Iskazali su se i Štemberger, Milenković i Grgat koji su doprinijeli sa svojih 13 bodova.

Cedeviti je 18 bodova donio Kaštropil dok je Bariša Krasić je bio drugi po broju pogodaka sa 13 bodova.