Široki u Aleksandrovcu deklasirao Igokeu sa 72:86

Napisano 16.05.2010. 01:08

Široki je deklasirao Igokeu u dvorani "Nenad Baštinac" u Aleksandrovcu rezultatom 82:76, te tako došao do dvije pobjede u seriji, odnosno na prag odbrane naslova prvaka Bosne i Hercegovine.

Igokea i Široki prvih su deset minuta odigrali prilično izjednačeno, a ni jedna se ekipa tokom prve četvrtine susreta nije mogla odlijepiti na značajniju rezultatsku prednost, pa je rezulatat nakon prvih deset minuta igre glasio 20:19 u korist Aleksandrovčana.

Međutim, druga dionica utakmice u potpunosti je pripala aktuelnom prvaku Bosne i Hercegovine, ekipi Širokog. Predvođeni Sinišom Štembergerom, gosti su bili mnogo bolji protivnik na parketu. Izabranici trenera Ivana Velića drugu su četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 25:14, pa se na poluvrijeme otišlo sa deset poena prednosti za goste -  34:44.

Ni nastavak susreta nije ponudio mnogo drugačiju sliku na parketu. Široki je bio daleko bolja ekipa, momčad sa Pecare ni u jednom trenutku susreta nije dopsutila Aleksandrovčanima da se približe. Treću dionicu aktuelni prvak Bosne i Hercegovine riješio je u svoju korist rezultatom 17:20, te je u posljednjih deset minuta susreta imao veliku prednost od 13 poena (51:64).

U posljednjoj dionici Široki je do nogu potukao Igokeu, te pokazao da su u ovom trenutku bez konkurencije najbolja ekipa u Bosni i Hercegovini i bilo bi potrebno samo čudo pa da novi naslov prvaka i ove sezone ne završi na Pecari.

Igokea - Široki TT Kabeli 72:86

(20:19, 14:25, 17:20, 21:22)
ALEKSANDROVAC - Dvorana  "Nenad Baštinac". Sudije: Zurapović, Obradović, Bijedić

IGOKEA: Butler 4, Janjušević 14, Bocka 2, Đurković 7, Đurica, Zujović 1, Komatina 8, Popović, Đikanović 14, Đerasimović 10, Blanchad 4, Massie 8. Trener: Karalić Drago.
ŠIROKI: Štemberger 17, Planinić 5, Čolak 9, Mileković, Naletilić, Ramljak, Špralja 15, Puljko 18, Longin 11, Petković, Mason 6, Grgat 5. Trener: Ivan Velić.