Neki bošnjački mediji ovih su dana objavili senzacionalističku vijest o tomu kako je Bošnjacima zabranjeno igrati na malonogometnom turniru u Lepenici.
U gradnju spomenutog kompleksa „Bar- Floor“ namjerava uložiti oko 20 milijuna maraka. Prva faza realiziranja projekta uklanjanje je oko 50-ak štandova kiseljačke tržnice kako bi se iduće godine moglo krenuti s građevinskim radovima.
''Ne znam što bih vam rekao... Osjećam se kao kompletan idiot'', izjavio je Slobodnoj Bosni Željko Komšić član Predsjedništva BiH i predsjednik Demokratske fronte komentirajući izjave nesuđene kandidatkinje DF-a Zore Terzić Šeremet da joj nitko nije prijetio.
Ovaj projekt, kako je rečeno na sastanku, za svoj strateški cilj ima obnovu lokalne infrastrukture i pomoć ugroženim domaćinstvima koja su pogođena poplavama da obnove svoja poljoprivredna dobra i pokrenu poljoprivrednu proizvodnju.
”Zbog određenih političkih nerazumijevanja nismo uspjeli utemeljili županijski sportski savez i riješiti pitanja ravnatelja policije, a najvažnije što nismo uspjeli uraditi i što mi je najviše žao, jeste pravednija raspodjela sredstava prema županijama”, ističe premijer HNŽ-a.
Upravni odbor DHK HB je na sjednici od 11. srpnja 2014. donio zaključak da se pismo potpore haškim uznicima koje je upućeno po Odluci Izborne skupštine DHK HB objavi u domaćim medijima.
Helenna Ljubić se rodila 1915. godine u Adam Marku u blizini New Yorka ali je većinu svojeg života provela u Hercegovini, točnije u Kočerinupokraj Širokog Brijega. Ova simpatična, vitalna i razgovorljiva starica ispričala nam je ponešto o svojem životu koji doista obiluje nesvakidašnjim zanimljivostima…
Svi koji misle da mogu jedni druge prevariti, na pogrešnom su putu. Mogu ja postaviti pitanje i za Federaciju: gdje su Hrvati Goražda, Zenice, Tuzle, evo Sarajeva? Koliko nas danas ima u Sarajevu? Koliko Srba ima danas u Sarajevu? Ne može neko reći da je to politika uradila. Politika je sve skupa uradila, ako ćemo govoriti i o ratu i svemu nakon njega, ali stvari idu nekim svojim tijekom, ljudi se opredjeljuju na život tamo gdje prepoznaju svoju egzistenciju i vide tu budućnost svoje djece. Želio bih da mladi više ne odlaze i učinit ćemo sve da u RS-u zadržimo i vratimo svakog Hrvata, ali i druge, kazao je predsjednik HDZ BiH.
Koliko znam, Vjekoslav Čamber nije bio na sjednici kada se smjenjivao Jakić dok me ponašanje ministra Ante Krajine ne čudi i ne iznenađuje. On je, kao i Čamber, odavno u Vladi FBiH slobodni strijelac, ali u službi interesa SDP-a. I Krajina i Čamber su, nakon što su izgubili stranačku potporu HSP-a, odnosno nakon što su napustili stranku koja ih je progurala u Vladu FBiH, trebali pokazati dostojanstvo i podnijeti ostavke. Ali, to je njihov odabir, oni sada služe SDP-u i SDA, a ne hrvatskome narodu.
Rano jutros nekolicina djelatnika SIPA-e posjetila je sjedište tvrtke Lijanovići na Visokoj Glavici kod Širokog Brijega.Došli su u pratnji ovdašnje policije, međutim informacije o razlogu ove iznenadne posjete još su uvijek šture.
Široke ulice, zelene površine, urbanistička planirana gradnja, samo su neke od karakteristika koje danas ima Čapljina, za koju mnogi kažu da je najljepše mjesto za život u državi.
Naši prerađivači nemaju zaliha pšenice, jer su prošle godine uvezli 271.000 tona ili 50.000 manje nego što inače uvoze, tako da će morati nabavljati novu po višim cijenama i onda odlučivati hoće li, kada i koliko povećati cijene.
Na sastanku se razgovaralo o prekategorizaciji graničnih prijelaza Kamensko koje je fizički spremno za novu kategorizaciju i prijelazu Vaganj iz kategorije malograničnog prijelaza u kategoriju za promet putnika i robe, te o prekograničnoj suradnji i o projektima koji se financiraju iz fondova Europske Unije.
Iako su se određene stvari oko problematike korištenja hidropotencijala Buškog jezera pomakle s mrtve točke, konačnog rješenja još uvijek nema. Naime, vodu iz Buškog jezera koristi susjedna Hrvatska, odnosno Hrvatska elektroprivreda, koja na račun toga, prema nekim procjenama bh. stručnjaka, na godišnjoj razini zaradi i do 70 milijuna maraka, a na ime naknade općinama Tomislavgrad i Livno uplati tri milijuna marka.
Na početku sastanka upriličena je videoprezentacija budućeg kompleksa na Bilima na kojoj se moglo vidjeti da je „Groblje Mira“ planirano kao najveće groblje u Europi te hrvatsko nacionalno i međunarodno spomen područje. Zamišljeno kao skupno mjesto svih žrtava iz Drugog svjetskog i Domovinskog rata na kojem će, osim središnje kapelice, biti podignuto preko 50 000 križeva s imenima i prezimenima pobijenih vojnika i civila.