Otvaranje Sajma predviđeno je u četvrtak 17. srpnja, s početkom u 10 sati ispred zgrade Općine Posušje.
Lider HDZ BiH Dragan Čović već je duže vrijeme bio nezadovoljan Denisom Lasićem. Premijeru HNŽ-a, inače poznatom po tome što je rijetko istupao u javnosti, njegov stranački šef zamjerao je neaktivnost i nedostatak rezulta u radu Vlade HNŽ.
Revizori su otkrili kako je Lijanović jednim rješenjem omogućio rukovodećim državnim službenicima da se služe faksimilom na kojem su bili pečat i njegov potpis. Ovo, praktično, znači da Lijanović za mnoge odluke potpisane faksimilom, formalnopravno, ne može ni odgovarati!
Drugi je to napad na neku od crkava u ovom području. Prije desetak dana u Kraljevoj Sutjesci provaljena su glavna ulazna vrata u samostansku crkvu sv. Ivana Krstitelja, koja je proglašena nacionalnim spomenikom kulture BiH. Počinitelji još nisu pronađeni.
Zahvaljujući obilnim lipanjskim kišama duhan doslovce puca od jedrine.
Tijela trojice Hercegovaca koje su ubili komunisti, a koja su pronađena iza zgrade policije u Ljubuškom predana su obiteljima.
Imena liste koalicije HNS-a!
Sam naziv Strateška dubina označava najmanje ono što je nekad bilo tursko carstvo, to čak i ne kriju. Ako pogledate strateški plan koji su objavili radikalni suniti koji žele državu Irak i Levant, ona seže sve do Austrije na zapadu, a u Aziju sve do 'stanskih' zemalja. Sve je to dio iste priče.
Akciji je sudjelovalo oko 100 članova.
Nakon kontrole Granične policije u prtljažniku vozila, pronađena su četiri paketa, s ukupno 640 živih kornjača.
"Moći ćemo odmah nakon izbora uspostaviti vlast na svim razinama i rješavati životne probleme, da konačno pokrenemo BiH ka europskom putu, da stvorimo pravnu državu, da je dovedemo na razinu europskog puta. Privreda i socijalna politika za nas su ključni. Ako to ne pokrenemo, imamo ozbiljan problem. Također, na dnevni red dolazi pitanje Ustava i reorganizacija države. Treba realizirati i formalno pitanje jednakopravnosti svih građana i naroda. To će sve biti naša preokupacija nakon izbora", rekao je Čović
Nakon izbora spreman sam surađivati s HDZ-om, ali i s Dodikom. Pa čak i sa SDP-om koji sam napustio.
Rok za prijavu kandidatskih lista za opće izbore u listopadu ističe danas u 16 sati, a većina stranaka i koalicija već su istakle svoje prijedloge.
Naime, rok za prijavu kandidatskih lista za opće izbore u listopadu ističe danas u 16 sati, a većina stranaka i koalicija već su istakle svoje prijedloge, a ostali se očekuju danas.
“Očigledno je da su se Turci našli u nezgodnom trenutku, jer moraju pravdati ono što njihov budući predsjednik govori i što, na kraju krajeva, demistificira svaku ulogu Turske, ne samo u BiH, nego u čitavoj regiji. O svemu tome ćemo razgovarati sutra i o tome se obratiti javnosti”, rekao je Srni Dodik.