Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 9870
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Hrvatski premijer Zoran Milanović nastavlja politiku Ive Josipovića prema BiH

Prvi posjet započinje u Sarajevu te obilazi većinska hrvatska područja
Hrvatski premijer Zoran Milanović nastavlja politiku Ive Josipovića prema BiH
■ Milanović dolazi u posjet BiH sa svojom najjačom ekipom
■ Sa čelnicima Hrvata susrest će se na kraju posjeta u Mostaru
■ Predsjednici državnih vlada na dnevnom redu imat će moguće posljedice ulaska Hrvatske u EU
Hrvatski premijer Zoran Milanović će tijekom predstojećeg posjeta BiH boraviti u Sarajevu, Vitezu, Širokom Brijegu i Mostaru, a njegov službeni protokol nešto je skraćen u odnosu na prve najave. Pri tome će Milanović, upravo na način kako to prakticira predsjednik RH Ivo Josipović, prvo posjetiti glavni grad BiH u ponedjeljak i razgovarati sa čelnim ljudima Vijeća ministara te Predsjedništva a zatim posjetiti većinska hrvatska područja.
Vitez, Široki Brijeg, Mostar
Nakon protokola u Sarajevu, Milanović će istoga dana posjetiti Vitez. Tu će razgovarati s gospodarstvenicima i dužnosnicima oko položaja Hrvata srednje Bosne. Onda će po protokolu najprije posjetiti Široki Brijeg. Domaćini će mu biti predsjednik županijske Vlade Zdenko Ćosić i gradonačelnik Miro Kraljević a u većem društvu će biti i gospodarstvenici s područja zapadne Hercegovine od kojih značajan broj ima razvijene poslove i u RH te će se zanimati za moguće poteze Vlade nakon ulaska ove zemlje u EU. Završni dio posjeta počinje u Mostaru, najvjerojatnije u Uredu gradonačelnika Ljube Bešlića na sastanku kojemu će nazočiti i premijer Hercegovačko-neretvanske županije Denis Lasić.
Sveučilište, bolnica ...
Premijer Milanović će iskoristiti prigodu i zajedno s domaćinima obići stari dio grada Mostara, preći preko Staroga mosta i u jednom od obližnjih lokala popiti kavu. Predviđeno je i da obiđe mostarsku sveučilišnu bolnicu u čijoj je izgradnji u značajnome iznosu sudjelovala i Vlada Republike Hrvatske te da razgovara s direktorom Antom Kvesićem i čelnim ljudima ova ustanove. U amfiteatru u okviru Sveučilišnog kampusa gdje će ga dočekati rektor Vlado Majstorović, premijer Milanović će održati predavanje studentima Pravnog i Filozofskog fakulteta. Na koncu prvog posjeta BiH je susret s vodećim hrvatskim političkim liderima koji će se održati u Generalnom konzulatu Republike Hrvate u Mostaru.
■ PORUKA
Milanović dolazi u posjet BiH sa svojom najjačom ekipom
Milanović je prvim posjetom BiH potvrdio kontinuitet službene politike Zagreba te tako potvrđuje zaokret u odnosu na politiku Stjepana Mesića koji je ignorirao Hrvate u BiH, ali i na politiku vlade HDZ-a koja se miješala u unutarnja politička pitanja te sudjelovala u podjelama Hrvata.
Milanović u posjet dolazi u snažnijem izaslanstvu a u njegovoj pratnji bit će i šefica vanjskih poslova Vesna Pusić koja se istaknula vrlo otvorenim izjavama ne tabuizirajući teme o problemima BiH.
| VL | HB.org |
Vezani članci
- Iskrcali brodove s broda, danas iskrcaj testnih pilota
- Hrvatska odustaje od kupovine izraelskih aviona!
- Hrvatska mora platiti skoro milijun KM sarajevskoj tvrtki čije je drvo potrošeno za zaštitu Dubrovnika
- Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji upriličen u Solinu pod geslom „Obitelj izvor života i radosti“
- Treći nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji
- Arhiva vezanih članaka
Nema komentara