Najbolje ocijenjeno

Statistika

Prva pobjeda Brotnja u doigravanju za prvaka Herceg Bosne

Napisano 06.05.2010. 17:17

U prvoj utakmici doigravanja za prvaka Herceg-Bosne odigranoj sinoć u Gradskoj športskoj dvorani u Čitluku pred oko 1000 navijača, košarkaši Brotnja pobijedili su Posušje rezultatom 97:75 (20:16; 24:19; 23:15; 30:25).

U prvim minutama susreta Posušje je preko Reze povelo 9:7, a Brotnjo uzvraća i tricom Brečića prva čevrtinu završava 20:16 u korist domaćih.

U drugoj četvrtini domaći se preko raspoloženog Leske uspijevaju odlijepiti i na poluvrijeme odlaze s prednošću + 9, (44:35). Početak treće četvrtine obilježili su promašaji s obje strane. Nakon toga Brotnjo serijom 11:0 stiže na +15 (57:42).

U ovom dijelu susreta posebno su se istaknuli Brečić i Lesko. U posljednjoj minuti Rubin s dvije trice Brotnju donosi prednost 67:48 i gasi nadu gostiju za pobjedom. Rutinskom igrom domaći su do kraja sačuvali prednost i ostvarili prvu pobjedu u doigravanju.

Druga utakmica na rasporedu je u Posušju, u nedjelju, 9. svibnja s početkom u 20 sati.

Momčad koja ostvari dvije pobjede plasirat će se u Prvu košarkašku ligu BiH.