Munchen: Čilić u finalu

Napisano 08.05.2010. 20:16

Pobjedom protiv Cipranina Marcosa Baghdatisa sa 3:6, 6:2, 6:3 Marin Čilić se plasirao u finale ATP turnira u Munchenu. Tim trijumfom Međugorac je pokazao da je izašao iz male krize u koju je zapao nakon velikih uspjeha na samom otvaranju sezone.

Ni danas nije krenulo jednostavno, prvi set dobio je Baghdatis osvojivši Čilićev servis kod 2:1.

Čilić je znatno bolje servirao u drugom setu, radio je pritisak na servis protivnika što je rezultiralo breakom kod 2:1. Do kraja je Međugorac još jednom uspio 'breaknuti' Baghdatisa za siguran ulaz u treću dionicu.

Treći set sve do sredine bio je izjednačen do njegovog središnjeg dijela, kad je Čilić uspio iskoristiti break loptu, otići na 6:3 i izboriti finale.

U finale se plasirao i Mihail Južni pobjedom protiv Philippa Petzschnera 7:5, 7:6.

Rus ne leži Čiliću, do sada su se susreli tri puta i svaki put je slavio Južni.