Visoka pobjeda Plemića u bh. prvenstvu: Zrinjski razbio Gradinu

Napisano 02.11.2018. 23:21

Prvak Bosne i Hercegovine HKK Zrinjski ostvario je prvu pobjedu u bh. košarkaškom prvenstvu. U 3. kolu Mostarci su na svom parketu svladali novog prvoligaša ekipu Gradine iz Srebrenika rezultatom 86:65.

Plemići su od samog starta kontrolirali utakmicu i imali veliku prednost koju su uspješno zadržavali. Tako je momčad Hrvoja Vlašića nakon druge četvrtine vodila s velikih plus 19 (48:29), a u posljednju četvrtinu, koja ih je u prethodnim susretima skupo koštala, ide se s plus 25 za domaćine (65:40). U posljednjih 10 minuta preostalo je samo odrađivanje posla, te je krajnji rezultat bio 86:65.

Najbolji kod Zrinjskog su bili Miličević sa 16, Pandurić 14 i Ljujić s 10 poena. U redovima gostiju Bjelić je upisao 18, Maksimović 15 i Golijanin 12 poena.

U sljedećem susretu Zrinjski gostuje kod Bosne.