Pri tome je kritizirao druge hrvatske političke stranke, očito aludirajući na HDZ 1990., što se nisu dogovorili o zajedničkom nastupu u okviru stranaka Hrvatskog narodnog sabora (HNS) što ga predvodi HDZ BiH. “Njima će suditi povijest, ali će im suditi i narod. One grane koje otpadaju od HDZ-a, kao što je bio slučaj u Hrvatskoj, jednostavno usahnu i nestanu”, poručio je predsjednik HDZ-a. Pojasnio je kako će uspjeh stranaka HDZ-a BiH i Hrvatskog narodnog sabora biti vjetar u leđa HDZ-u na predsjedničkim izborima.
Nemoguće je da su Lijanović i Bahilj sve samostalno radili. Po svim revizorskim izvješćima ove nelegalne vlade, netransparentno su trošena proračunska sredstva, namjenska sredstva za zaštitu i spašavanje i dr. Dug za njihovog mandata je povećan za više od milijardu maraka. Dakle sigurno je da su uz uhićene Lijanoviće, Nermin Nikšić i ostali ministri sudjelovali u malverzacijama. Zar, uz ovo, nije malo simptomatično da se filmska uhićenja događaju samo u HNŽ, ZHŽ i HBŽ. Dvije su stvari: ili samo MUP-ovi ovih županija rade svoj posao i surađuju sa državnim institucijama, ili su u Sarajevu, Zenici, Tuzli i dr. svi pravedni i pošteni.
Već duže od stotinu dana otkada je mučki, iz klasične “sačekuše”, iz vatrenog oružja, nadomak obiteljske kuće na Ovnaku, u travničkoj prognaničkoj župi Brajkovići, ubijen (27. svibnja) povratnik, ugledni gospodarstvenik i dobročinitelj Jozo Kafadar (69), Hrvati Lašvanske doline i susjednog zeničkog kraja se pitaju tko i zašto je to učinio. Tko je “potpisnik”, a tko nalogodavac gnusnog zločina?
Kad spomenem Međugorje, ljudi najčešće pomisle na Gospu, pogotovu u Italiji. Teško mi je reći ima li ona veze s ovim mojim teniskim čudom, no znam da mi je vjera jako mnogo pomogla tijekom karijere, pogotovo kad stvari nisu bile bajne i kad sam bio u teškim trenucima. Znam da mi je vjera dala puno snage i unutarnjeg mira.
Mogao bih to i empirijski dokazati na osnovu skoro 20 godina iskustva od završetka rata i Ustava iz Daytona. Iskustvo ovih dvadeset godina kaže da je izostao značajniji povratak prognanih ili raseljenih u svoje prijeratne domove, odnosno nastavljeno je iseljavanje, svugdje tamo (misleći na entitet ili županiju) gdje osim, deklarativnog i ustavnog, jamstva individualnih građanskih prava nisu bila zajamčena i kolektivna etnička prava i vice versa . Time želim reći da u multietničkim, uz to i podijeljenim društvima, teško može biti zaštite individualnih ljudskih i građanskih prava, ako uz to nisu zajamčena prava i instrumenti za zaštitu etničkih ili kolektivnih prava, ustvrdio je Ljubić.
Tužitelj Mehanizma za međunarodne kaznene sudove (MMKS) Hassan B. Yallow, koji boravi u službenom posjetu BiH, posjetio je danas mjesto Grabovica u mostarskoj općini gdje je ispred spomen obilježja položio cvijeće i odao počast hrvatskim civilima koje su 1993. godine pobili pripadnici Armije Republike Bosne i Hercegovine (A RBiH).
Postupajući tužitelj Posebnog odjela za organizirani kriminal, gospodarski kriminal i korupciju Tužiteljstva BiH uputit će prijedlog za određivanje mjere pritvora u trajanju od mjesec (30) dana za osumnjičene: 1. Ivanković-Lijanović Jerka (1969), 2. Ivanković-Lijanović Slava (1957), 3. Ivanković-Lijanović Joza (1962), 4. Bahilj Milorada (1953), 5. Slišković Jozu (1956), 6. Šakota Mirjanu (1958) i 7. Galić Mirka (1954).
Protuustavno i ilegalno postavljeni premijer Vlade FBiH se mora povući s funkcije. Kad već to ne čini radi nesposobnosti, nakon uhićenja klana Lijanovića, to mora iz moralnih razloga, jednako kao i Valentin Inzko koji ga je doveo na tu poziciju, navodi se u priopćenju HRS-a koje prenosi Hrvatski Medijski Servis.
Slaven Bevanda, zamjenik predsjednika Hrvatske republikanske stranke kaže kako ova stranka traži racionalizaciju javne uprave, tj. ukidanje privilegija izabranim političkim dužnosnicima u županijama. “Smatramo da je u ovim gospodarskim i socijalnim uvjetima nedopustivo, da zastupnici, koji imaju 11 sjednica godišnje, ostvaruju mjesečna primanja u iznosu od oko 3.000 maraka. Za obavljanje ove funkcije smatram da je dovoljan mjesečni paušal u visini prosječne plaće u županiji”, kazao je Bevanda.
Uvjeren sam da će naša opcija dobiti na ovim izborima. Međutim, mi se time samo vraćamo gdje smo bili prije četiri ili osam godina, u Predsjedništvo, a onda treba, narodski rečeno, zasukati rukave, i mnogo više raditi nego do sada”, rekao je Čović.
Javnosti dostavljamo kratki vodič o tomu koga su podržavali u pustošenju proračuna i pljačkanju bosanskohercegovačke sirotinje. Podsjetnik na činjenicu da vam je godinama od istine bilo važnije zavlačenje djelu građana BIH (Hrvatima) i titranje bošnjačkog nacionalizma provučenog kroz građansku mustru. Istinu ste mogli saznati u jednosatnoj kavi s bilo kojim normalnim Širokobriježaninom (podaci izneseni u tekstu su ustvari transkript jedne takve kave).
Ne sumnjamo kako ga očekuje veličanstveni doček u rodnom Međugorju i druženje s rodbinom, prijateljima i navijačima.
Ono što treba reći da je Helez zajedno sa Svetozarom Pudarićem i Zoranom Mikulićem posjetio jednu građansku, civilnu udrugu invalida koja ima sjedište u Knešpolju a koja nema nikakvu vezu sa Kordinacijom Udruga. Ovim putem želimo izvjestiti javnost da ministar Helez bezočno laže te lažima u bh medijima nastoji unijeti razdor među branitelje, tvrdeći kako se sastao sa braniteljima u Širokom Brijegu, što je notorna laž. Branitelji Širokog Brijega su i dalje zajedno i neće dopustiti nelegalnom ministru Helezu kao ni drugima da kroje povijest i prava branitelja po svojem.
Novinari Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) došli su u posjed izvještaja koji je UNO proslijedila državnom tužiteljstvu krajem ožujka 2013. godine. U izvještaju se iznosi sumnja da su tvrtke MI-MO Mostar, „Mesna industrija Farmer“ Široki Brijeg, „Farmko“ Široki Brijeg, Z.D.I. „Produkt“ Široki Brijeg i „Laktat“ Posušje, izbjegavajući platiti porez na dodanu vrijednost, oštetile državni proračun za više milijuna maraka.
Iskreno, ne vjerujem da Federalnoj vladi i stranim veleposlanstvima odgovara da član vlade kojeg su oni prije 3-4 godine hvalili kao velikog gospodarstvenika i veliku nadu ove zemlje, koja će nas lišiti nacionalizma i okrenuti ekonomiji pogotovo ne Amerikancima, čiji je on redoviti gost na doručcima bio da se Lijanović privede i da se ruši taj čitav koncept, nekakvog finog Hrvata iz Hercegovine koji ne brije na nacionalizam nego se bavi isključivo biznisom. Evo sad smo vidjeli na koji se način on bavio biznisom, izjavio je urednik portala Poskok.info.