Web katalog
Najčitanije
Najčitanije zadnjih 7 dana
Najkomentiranije
Najbolje ocijenjeno
Statistika
- Ukupno registriranih korisnika: 10017
- Ukupno članaka: 23656
- Ukupno komentara: 2087
- Posljednji unos: Imenovan novi Nadzorni odbor Aluminija
- Zadnja promjena: 11.01.2019. 23:44
Rekonstrukcija Španjolskog trga u Mostaru

Danas je u Mostaru potpisan Ugovor o sufinanciranju projekta "Rekonstrukcije Španjolskog trga u Mostaru" od strane gradonačelnika Mostara Ljube Bešlića, veleposlanika Kraljevine Španjolske u BiH Alejandro Alvargonzales i generalne direktorice UNDP-a za Balkan i Europu Sarah Poole. Nakon potpisivanja Ugovora u izjavi za medije gradonačelnik Bešlić je izjaviuo kako će jedan od najljepših trgova u gradu na Neretvi konačno dobiti svoj novi i ljepši izgled. Po riječima gradonačelnika Bešlića, potpisivanjem Ugovora stvoreni su svi preduvjeti da UNDP, kao implementator projekta, krene u realizaciju rekonstrukcije Španjolskog trga.
Bešlić je istaknuo da je Ugovor o rekonstrukciji vrijedan oko milijun konvertibilnih maraka, od čega je Grad Mostar izdvojio 200 tisuća. Ostala sredstva osigurao je UNDP, Vlada Kraljevine Španjolske i ostali sudionici u projektu.
"Obnova Španjolskog trga u Mostaru predstavlja jedan čin velikodušnosti građana Mostara za sve one koji su dali svoj život u obdbrani ovog grada. Ovo je grad koji treba da izraste u točku susreta svih naroda. Želim se zahvaliti svim nadležnim organima, posebice gradonačelniku koji je uložio posebne napore u praćenju ovog projekta. Želim zahvaliti i UNDP-u što je ponudio svoju pomoć u realizaciji obnove", kazao je u izjavi za medije španjolski veleposlanik.
Po riječima generalne direktorice UNDP-a za Balkan i Europu Sarah Poole, rekonstrukcija Španjolskog trga u Mostaru samo je jedan dio velikog projekta koji u BiH implementiraju Ujedinjeni narodi, a koji nosi naziv "Poboljšanje kulturnog razumijevanja u BiH".
Poole je dodala kako će rekonstrukcija započeti nakon što se pribavi sva potrebna tehnička dokumentacija. Tada će uslijediti standardna revizija projekta i objava tendera, te sama rekonstrukcija. Projekt rekonstrukcije Španjolskog trga trebao bi biti gotov do kraja ove godine.
Vezani članci
- Ilija Cvitanović: Kad me Slavo Kukić napada, to je napredak
- Ramiz Halkić i Anel Šahinović predstavljat će Hrvate u Domu naroda
- Košarac: Vidljivo je da dva od tri konstitutivna naroda u BiH nisu zadovoljna stanjem u zemlji
- Nadbiskup Hoser: Najveći plodovi Međugorja su obraćenja
- Pogaziš popis iz '91, prekršiš Ustav FBiH i formiraš etnički čistu Vladu Kantona Sarajevo
- Arhiva vezanih članaka

























































Kontaktirajte nas
Nema komentara