Završila je fakultet ali posla nije bilo. Što učiniti? Nije sjedila kući i čekala poziv sa Zavoda za zapošljavanje, gladna usta je trebalo nekako nahraniti.
Josip Garić i njegova zaručnica Viktorija Miličević pokrenuli su neobičan posao proizvodnje sadnica sve popularnijeg drveta paulovnije.
Ovo je FIS-ov trinaesti prodajni centar u BiH, a ujedno i prvi na području Hercegovine.
Kako je kazala menadžerica projekta Nermina Voloder prema izjavama koje su tijekom istraživanja dobili od gospodarstvenika, korupcija je postala uobičajen način poslovanja u javnim nabavkama, a jako mali broj njih je spreman prijaviti korupciju i to jer smatraju da njihova prijava ne bi imala rezultate, a neki su izrazili strah da bi to imalo posljedice na njihovu tvrtku.
Na ovogodišnjem Decanter World Wine Awards (DWWA) ocjenjivanju u Londonu vinarija Hercegovina Produkt osvojila je čak četiri nagrade, među kojima je najznačajnija srebrena medalja za žilavku ''Zlatna dolina 2015''.
Između 100 i 200 tisuća maraka iznos je novčanih sredstava koja će Federalno ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta dati općinama i gradovima u FBiH za poboljšanje poslovne infrastrukture i utemeljenje poduzetničkih zona.
U Federaciji BiH poljoprivreda konačno čini se uzima maha, a uzgoj pojedinih kultura postaje sve izraženiji. Doista lijepe vijesti, iz ove oblasti, svakodnevno dolaze i prezentiraju se javnosti kroz medije.
Nakon ekstrakta smilja, BiH je počela izvoziti i sadnice ove ljekovite i aromatične biljke.
Dugoočekivana hladnjača u Kiseljaku jučer je i svečano otvorena. Riječ je o hladnjači za jagodičasto i bobičasto voće koja se nalazi u radnoj zoni Dugo Polje na Brestovskom a koja će, osim zamrzavanja, svim zainteresiranim malim proizvođačima nuditi i zajamčen otkup, edukacije, te svaku vrstu stručne pomoći.
Najbogatiji čovjek na Balkanu i dalje je hrvatski tajkun i vlasnik koncerna “Agrokor” Ivica Todorić, a među top deset na listi regionalnog izdanja uglednog magazina “Forbes” našla su se četvorica tajkuna iz BiH.
Ljubuški kreativci otišli su korak dalje i to u doslovnom smislu jer su nakon odjevnih predmeta, nakita, torbi počeli raditi i obuću. “Helena’s love sandals” novi je brand obuće koji osvaja kupce svojim trendy, efektnim izgledom, kvalitetom i udobnošću.
Travnički ili livanjski sir, džem od jabuke, ćevapi, baklava, fojnički krumpir, hercegovački med, cazinski kesten, bosanski sudžuk samo su neki od autohtonih i prepoznatljivih bh. proizvoda i jela koja nisu službeno zaštićena.
Jedan od ključnih rezultata projekta MOSLED (Održivi lokalno ekonomski razvoj) je pridruženje općine Orašje jamstvenom fondu NERDA. Tim financijskim instrumentom potpore lokalnom poduzetništvu, malim i srednjim poduzećima i obrtnicima registriranima na području općina Orašje i Domaljevac-Šamac omogućen je lakši pristup povoljnim kreditnim linijama namijenjenim njihovu daljnjem rastu, razvoju i otvaranju novih radnih mjesta.
Za nepune četiri godine u Mostaru, koji je na turističkoj karti pozicioniran kao atraktivno turističko odredište, sa starom gradskom jezgrom koja je pod zaštitom UNESCO-a, od tri nova radna mjesta, dva bi bila upravo u turističkoj djelatnosti.
U Radunicama u općini Žepče svečano je u rad puštena prva solarna elektrana u vlasništvu poduzeća „Praha“ d.o.o. Vlasnik i direktor je Rajko Djuričić koji je sa suprugom Ljiljanom, u vrijeme ratnih zbivanja, otišao u Prag, Republika Češka i tamo pokrenuo biznis. Nakon dvadeset godina i više odlučio se da svoj novac investira u općinu Žepče i BiH.